Jahnátek to na záver zabil

Autor: Tomáš Bosák | 2.3.2016 o 21:32 | Karma článku: 15,82 | Prečítané:  2920x

Ochranca slovenských poľnohospodárov, farmárov, ochranca slovenských potravín. Tak sa snaží prezentovať Jahnátek. Krásne kvetnaté reči, odborník raz na ministerstve hospodárstva, teraz na ministerstve pôdohospodárstva.

Nedaj bože, aby sa ešte raz Jahnátek dostal do vlády, ako kočovník by putoval na aké ďalšie ministerstvo? Keď už sa Jahnátek snaží byť záchrancom slovenského poľnohospodárstva, prečo sa ale potom vedome prizerá na zúfalý stav producentov mlieka na Slovensku a na záver volebného obdobia im ešte vylepí poriadnu po papuli?

No je super, máme tu zahraničného investora, rozbalí sa v Nitre, o dva roky začne vykupovať slovenské mlieko, konečne bude kam umiestniť prebytok mlieka. Ale máme tu aj takmer 19 miliónov eur z našich peňazí, ktoré tento zahraničný investor zhltne. Jahnátek sa raduje, že slovenské mlieko sa spracuje a v podobe mliečnych výrobkov sa bude vyvážať do Ázie, pravdepodobne do Číny. Keď už sa Jahnátek natriasa a vyškiera pred kamerou, ako vyriešil problém prebytku mlieka na našom trhu, tak rád by som vedel, či si uvedomil, čo vlastne spravil. Namiesto toho, aby 19 miliónov eur nalial slovenským producentom mlieka a konečne už vyjednal s Čínou dohodu a certifikáty na vývoz konkrétnych komodít, tak radšej prenechá zisk zahraničnému investorovi. Ak naozaj Jahnátek je ochranca všetkého slovenského, mal umožniť slovenským producentom zaplaviť našim mliekom čínsky trh a bolo by po probléme. 

Ale idú voľby a volič by si veľmi nevšimol, ak by minister pôdohospodárstva oznámil investičnú pomoc do slovenských závodov. Nie, bombastickejšie je oznámiť príchod zahraničného investora, ktorý postaví veľký závod z nových plechov a príjme pár ľudí, ušetrí na daniach a o pár rokov sa na to vykašle. A dúfam, že odborník Jahnátek ráta aj s možnosťou, že ten veľký a známy zahraničný investor bude tlačiť ceny mlieka nie nahor, ale brutálne dole. Slovenskí producenti mlieka dostanú na výber, dáte takú a takú cenu, ale dovezieme lacné mlieko zo zahraničia. Takže namiesto toho, aby naši mliekari priamo vyvážali napríklad sušené mlieko do Číny, tak budú predávať ešte lacnejšie mlieko zahraničnému investorovi u nás, ktorého zadotuje štát. No niečo neuveriteľné a choré, ale idú voľby. Takže slovenský ochranca Jahnátek to na záver riadne osolil.

Jediné slovenské, čo Jahnátek dokázal skutočne ochrániť počas posledných štyroch rokov, sú jeho rodáci z Komjatíc na ministerstve pôdohospodárstva. A dúfam, že Jahnátek už po 5. marci zmizne z politickej mapy Slovenska, lebo laika v riadení štátu nepotrebujeme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA TKAČENKA

Tri mýty o brexite

Briti už si hrozienka vyberať nebudú.


Už ste čítali?