Čislákov tieň menom Raši

Autor: Tomáš Bosák | 18.1.2016 o 17:06 | Karma článku: 18,22 | Prečítané:  3116x

Hoci Čislák ako minister zdravotníctva je pomerne čerstvý, ale môže sa snažiť akokoľvek chce, nikdy sa nezbaví nálepky slabého ministra, ktorý nemá celú moc nad ministerstvom vo svojich rukách.

O vplyve v zdravotníctve, kto, ako, kde, s kým, sa už popísalo dosť. Preto je potrebná aj nejaká ukážka. Na začiatku si je potrebné rozdeliť úlohy. Čislák je minister zdravotníctva s reálnou mocou (aspoň na papieri) a Raši je predsedom výboru pre zdravotníctvo v parlamente bez reálnej moci (aspoň na papieri). Minulý týždeň mi to ale celé pripadalo nejaké obrátené. Na tlačovej konferencii v nemocnici v Prešove boli obaja, Čislák, aj Raši a pán Raši tam pôsobil ako nejaký dohľad nad Čislákom, jeho mentor, čistič, ktorý má hasiť problémy. Na druhý deň sa v spravodajstve venovali štrajku zdravotných sestier a svoj názor opäť poskytol novinárom Raši. Keď Uhliarik stíhal v nedeľu politickú reláciu v TA3, aj v RTVS, Čislák stíhal len tú vo verejnoprávnej televízii a do TA3 neposlal nikoho z ministerstva, ale opäť bol na scéne exminister Raši. Nuž je momentálne úplne jasné, kto je predĺženou rukou Pašku v zdravotníctve...a Čislák to nie je.

Obaja páni, tak ako Raši, aj Čislák sa neustále oháňajú slovami o štandardnej zdravotnej starostlivosti napriek výpovediam zdravotných sestier. Neviem, aký štandard majú pán minister a pán exminister na mysli, ale trepať sa sanitkami z jednej nemocnice do druhej, lebo ministerstvo si štyri roky nevšímalo problém so zdravotnými sestrami, nie je štandard pre pacienta. Ale ani zdravotné sestry sa nepretrhli. Strach o prácu je väčší ako snaha niečo zmeniť. Ak podalo výpoveď 700 sestier z vyše 30-tisíc, tak o štrajku sa veľmi hovoriť nedá a to len nahráva ministerstvu zdravotníctva. Zdravotné sestry nie sú tak jednotné ako boli lekári pred pár rokmi, ktorí na tom boli lepšie ako sú teraz zdravotné sestry a napriek tomu dosiahli ešte viac.

Čislák a Raši sa môžu oháňať štandardnou zdravotnou starostlivosťou a ako pacient nebude v ohrození. Nuž pacient na Slovensku je v neustálom ohrození, lebo zdravotníctvo je hanbou politikov. Do zdravotníctva a nemocníc sa nalieva najviac peňazí a najviac sa ich tam aj rozkradne. Obrovským problémom je, že zdravotníctvo na Slovensku nemá nikdy v rukách vláda a je jedno, či je ministrom Uhliarik, Zvolenská alebo Čislák. O zdravotníctve rozhodujú záujmové skupiny v pozadí. 

Pri slove "štandard" v zdravotníctve mi už naskakuje husia koža. Pacientov prevážajú ako dobytok z jednej nemocnice do druhej (podľa Čisláka - veď máme dobré cesty!!!) a tak je štandardná zdravotná starostlivosť zabezpečená. Dúfam, že Čislák nechápe pod slovom "štandard" to, čo Raši, lebo potom sme v peknej prdeli. Ten na jeseň tvrdil, že Foraiove zmluvy s tetou Ankou boli tiež štandardné.

No ďakujem Vám pekne za ten všetok štandard v našom rozkradnutom zdravotníctve. Keď podľa Smeru nedokázal pravicový zlepenec v zdravotníctve nič, tak ten ľavicový za štyri roky vlády dosiahol tiež veľké... Vlastne niečo predsa len dosiahol, štandardný počet káuz...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Peniaze na reformu školstva v rozpočte nevidno

Školstvo je v rozpočte málo ambiciózne.

DOMOV

Polícia ide po stope nebezpečných odpadov zo skládky pri Bratislave

Zadržaný Grebeči s Vassalom spolupracoval.


Už ste čítali?