Čislákov tieň menom Raši

Autor: Tomáš Bosák | 18.1.2016 o 17:06 | Karma článku: 18,22 | Prečítané:  3068x

Hoci Čislák ako minister zdravotníctva je pomerne čerstvý, ale môže sa snažiť akokoľvek chce, nikdy sa nezbaví nálepky slabého ministra, ktorý nemá celú moc nad ministerstvom vo svojich rukách.

O vplyve v zdravotníctve, kto, ako, kde, s kým, sa už popísalo dosť. Preto je potrebná aj nejaká ukážka. Na začiatku si je potrebné rozdeliť úlohy. Čislák je minister zdravotníctva s reálnou mocou (aspoň na papieri) a Raši je predsedom výboru pre zdravotníctvo v parlamente bez reálnej moci (aspoň na papieri). Minulý týždeň mi to ale celé pripadalo nejaké obrátené. Na tlačovej konferencii v nemocnici v Prešove boli obaja, Čislák, aj Raši a pán Raši tam pôsobil ako nejaký dohľad nad Čislákom, jeho mentor, čistič, ktorý má hasiť problémy. Na druhý deň sa v spravodajstve venovali štrajku zdravotných sestier a svoj názor opäť poskytol novinárom Raši. Keď Uhliarik stíhal v nedeľu politickú reláciu v TA3, aj v RTVS, Čislák stíhal len tú vo verejnoprávnej televízii a do TA3 neposlal nikoho z ministerstva, ale opäť bol na scéne exminister Raši. Nuž je momentálne úplne jasné, kto je predĺženou rukou Pašku v zdravotníctve...a Čislák to nie je.

Obaja páni, tak ako Raši, aj Čislák sa neustále oháňajú slovami o štandardnej zdravotnej starostlivosti napriek výpovediam zdravotných sestier. Neviem, aký štandard majú pán minister a pán exminister na mysli, ale trepať sa sanitkami z jednej nemocnice do druhej, lebo ministerstvo si štyri roky nevšímalo problém so zdravotnými sestrami, nie je štandard pre pacienta. Ale ani zdravotné sestry sa nepretrhli. Strach o prácu je väčší ako snaha niečo zmeniť. Ak podalo výpoveď 700 sestier z vyše 30-tisíc, tak o štrajku sa veľmi hovoriť nedá a to len nahráva ministerstvu zdravotníctva. Zdravotné sestry nie sú tak jednotné ako boli lekári pred pár rokmi, ktorí na tom boli lepšie ako sú teraz zdravotné sestry a napriek tomu dosiahli ešte viac.

Čislák a Raši sa môžu oháňať štandardnou zdravotnou starostlivosťou a ako pacient nebude v ohrození. Nuž pacient na Slovensku je v neustálom ohrození, lebo zdravotníctvo je hanbou politikov. Do zdravotníctva a nemocníc sa nalieva najviac peňazí a najviac sa ich tam aj rozkradne. Obrovským problémom je, že zdravotníctvo na Slovensku nemá nikdy v rukách vláda a je jedno, či je ministrom Uhliarik, Zvolenská alebo Čislák. O zdravotníctve rozhodujú záujmové skupiny v pozadí. 

Pri slove "štandard" v zdravotníctve mi už naskakuje husia koža. Pacientov prevážajú ako dobytok z jednej nemocnice do druhej (podľa Čisláka - veď máme dobré cesty!!!) a tak je štandardná zdravotná starostlivosť zabezpečená. Dúfam, že Čislák nechápe pod slovom "štandard" to, čo Raši, lebo potom sme v peknej prdeli. Ten na jeseň tvrdil, že Foraiove zmluvy s tetou Ankou boli tiež štandardné.

No ďakujem Vám pekne za ten všetok štandard v našom rozkradnutom zdravotníctve. Keď podľa Smeru nedokázal pravicový zlepenec v zdravotníctve nič, tak ten ľavicový za štyri roky vlády dosiahol tiež veľké... Vlastne niečo predsa len dosiahol, štandardný počet káuz...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

KOMENTÁRE

Skutok sa stal. Únos sa vracia sa do kín aj do parlamentu

Mantru „skutok sa nestal“ verejnosť často vníma presne naopak.


Už ste čítali?