Ďakujem, ale o SMERe už nemám žiadne ilúzie

Autor: Tomáš Bosák | 19.11.2015 o 17:57 | Karma článku: 16,28 | Prečítané:  10717x

Je super, že babka s dedkom môžu cestovať zadarmo, že dostanú vianočný príspevok, je super, že si kúpim (možno) lacnejší chlieb alebo mäso, ale mladým ľuďom SMER len ťažko zavrie hubu a zakryje oči. 

Akékoľvek ilúzie o SMERe sú zbytočné. Babka s dedkom možno vnímajú stranu premiéra Fica cez jeho kvetnaté silácke reči, no ja vnímam SMER hlavne cez jeho pochybné financovanie. Ja si spájam SMER so Širokým a Váhostavom, s Výbohom a Pandurom, s Paškom a CT prístrojom, či s Ficom a jeho vlastnou hlavou.

To, že SMER zarába na štáte neskutočné peniaze, je hádam každému jasné. Ak niekto nadáva smerákom do komunistov, hlboko sa mýli. Presvedčený komunista je tam akurát tak Blaha, inak je SMER skvele fungujúca "akciovka". Ukazujú to aj posledné zistenia. Jánošove počítanie peňazí vo vlastnom dome, to bol len začiatok. To, že sa Jánoš podľa slov svojej manželky chvastal doma, že takto sa zarábajú peniaze, je výsmechom nás všetkých, ktorí sa nadrieme na to, aby sme zaplatili hypotéku a postarali sa o rodinu. Keby bol Jánoš obyčajným pešiakom v SMERe, tak by len tak nedaroval pred 10 rokmi strane 200 tisíc korún. 

Terajší riaditeľ finančnej polície daruje pred pár rokmi SMERu tisíce eur a teraz má teplé miestečko. Je na čele úradu, ktorý má v popise práce riešiť citlivé finančné transakcie a medzi nich patrí aj pranie špinavých peňazí a či skúmanie transparentnosti financovania politických strán. No ak prispejem v minulosti tisícami eur na chod politickej strane, tak niečo od toho aj očakávam. Za modré oči to asi nebude. A keď ma strana odmení miestom, kde mám na starosti vyšetrovanie pochybných finančných transakcií, tak predsa nebudem si kadiť do vlastného hniezda. Čokoľvek, čo SMER v danej veci povie, bude zbytočné, aj hlupák si dá súvislosti dokopy.

Vlastne som pri písaní prišiel na to, ako SMER môže pomôcť aj mladým ľuďom a rodinám. Znamená to len jedno. Vybrať všetky úspory z ponožky a poukázať SMERu čo najviac peňazí a potom len čakať, že vládna strana si na nás v budúcnosti spomenie a keď už nám nedá nejaké teplé miestečko, možno nás poverí aspoň balením peňazí do alobalu. A potom už nemusíme ani zarábať vlastnou hlavou. Sme zahojení.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Matúša Krčmárika

Je koniec, Turecko už do Európy nepatrí

Erdogan si neposilnil moc, aby sa jej vzdal.

BRATISLAVA

Výmer dane za byt chodí cez Slovensko.sk. Polovica ľudí ho nečíta

Problém je v nastavení notifikácie.

PLUS

Trojky vznikli náhodou. Experiment zmenil celý basketbal

Hráči trojkový oblúk odmietali.


Už ste čítali?