Opoziční lídri sú aspoň na bilbordoch, inak asi spinkajú, driemkajú

Autor: Tomáš Bosák | 26.10.2015 o 17:22 | Karma článku: 11,92 | Prečítané:  1164x

Ešte v lete som si hovoril, to bude jeseň. Pár mesiacov pred voľbami, to bude rachot na politickej scéne. SMER a Fico budú ako divá zver a opoziční lídri budú ako lovci. Hon na škodnú.  

Omyl, žiadny rachot, len tichá nuda, nuda, nuda. Ak nerátam pár tlačových konferencií SAS, ktorí sa snažili poukázať na konkrétne zlodejiny, za zmienku stojí už len snaha Matoviča presvedčiť verejnosť, že Fico má nabalené plné ponožky v Karibiku. Lenže jedno je si myslieť a druhé je dokázať to. 

Viem, ako by reagoval každý predseda opozičnej strany, keby sa spýtam, prečo preboha svojou pasivitou pomáhajú Ficovi opäť jednoznačne vyhrať voľby. Odpoveď by bola, že sa sústredia na kvalitný program, chodia medzi ľudí a voľby nie sú o Ficovi, ale o tom, čo naozaj ľudia potrebujú. V poriadku. Ale opozícia stále nepochopila, že Fica môžu poraziť len je ho vlastnou taktikou. Musia ho deň, čo deň zožierať v médiách, nedať mu kľudne spať, mať pod drobnohľadoch každého Smeráka, ktorý rozhoduje o našich peniazoch. V roku 2012 po voľbách všetci svorne v opozícii tvrdili, že teraz majú čas preskupiť rady a posilniť svoje pozície. Je jeseň 2015 a naša opozícia je tak slabá ako nikdy predtým. Je až neuveriteľné, ako vypratala nielen politický, ale aj mediálny priestor Ficovi a jeho strane.

Figeľ a Bugár sa spoliehajú na svoje klasické čísla a akoby nepotrebovali viac. Spoliehajú sa na svoju stabilitu, svoje meno a zároveň si nechávajú voľné zadné dvierka. Najmä Figeľ to cez víkend vyjadril jasne. Urobí všetko pre to, aby KDH bolo vo vláde. Pod tým "všetko" si môžeme domyslieť čokoľvek. Matovič sa tak sústredil na to, aby verejne deklasoval Fica, že aj zabudol, že voliči by radi videli aj nejaký rozumný program z jeho strany. A prizvať si na pomoc Lipšica, ktorý by sa už spojil aj s čertom, len aby mu preferencie konečne stúpli, je veľmi dojímavým krokom. Neviem, čo k tomu Matoviča viedlo. Asi len jediné, bol to proste obchod. Matovič potrebuje Lipšicove peniaze a Lipšic potrebuje Matovičove percentá. Ale zatiaľ sa ukazuje, že zoskupenie Matovič - Lipšic veľa vody nenamúti. 

A čo gazda pravice? Tak ako rýchlo zablikal, tak rýchlo aj zhasol. Zaradil rovnaký rýchlostný stupeň ako Bugár a Figeľ. Najväčší problém Procházku je, že stále nevysvetlil financovanie svojej strany. Už aj vrabce na streche čvirikajú, že slovo Penta v jeho strane dobre poznajú. Aký je potom rozdiel medzi Procházkom a Ficom? Aj jeden, aj druhý visí na šnúrke finančníkom. To, že sa hlási do služby a používa abstraktný slovník, ešte neznamená, že je iný. 

Fico už má vlastne vyhraté, lebo keď mu neprikývne nikto z pravice, má po ruke Dankovu SNS, ktorá sa síce snaží tváriť ako samostatná strana s vlastným rozumom, ale v skutočnosti je to len taký satelit SMERu. Ostatné strany to majú viac ako nahnuté. A tak necelých 5 mesiacov pred voľbami vyzerá byť rozhodnuté a to ešte skutočný boj ani nezačal. Bojím sa, že opozícia absolútne nemá zvládnutú mediálnu politiku, prenechá médiá Ficovi a tak sa len sústredí na boj medzi sebou. Nebolo by prekvapením, ak by niektoré opozičné strany začali bojovať medzi sebou ostrými nábojmi a nepriamo sa tak ponúkať Ficovi.

Neviem, aká gorila musí padnúť zo stromu, aby to so SMERom zamávalo. Opoziční lídri ešte stále spokojne driemkajú a veria, že stačí vylepiť Slovensko svojimi ksichtami a sú v parlamente. Čo si potom o tom všetkom má myslieť volič, ktorý chce zmenu? Asi sa môže začiatkom marca venovať v záhradke jarným prácam, prevetrať po zime bicykel alebo si spraviť poriadok v šatníku po zime. A o nič nepríde.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Matúša Krčmárika

Je koniec, Turecko už do Európy nepatrí

Erdogan si neposilnil moc, aby sa jej vzdal.

BRATISLAVA

Výmer dane za byt chodí cez Slovensko.sk. Polovica ľudí ho nečíta

Problém je v nastavení notifikácie.

PLUS

Trojky vznikli náhodou. Experiment zmenil celý basketbal

Hráči trojkový oblúk odmietali.


Už ste čítali?