Strach z teroristov je u mňa silnejší ako snaha pomôcť utečencom

Autor: Tomáš Bosák | 14.9.2015 o 15:54 | Karma článku: 18,02 | Prečítané:  4049x

Nadšenie z utečencov sa vytráca a nie je to prekvapenie. Dalo sa to čakať, lebo Európa nevie, čo má robiť s utečencami a aj prípadné kvóty sú len prvoplánovou záležitosťou.

Merkelová vrelo otvorila náruč svojho Nemecka a ponúkla krajinu utečencom. Už včera ale hlásilo Bavorsko preťaženosť a vyzývalo Merkelovú na prijatie opatrení. A čuduj sa svete, zrazu sú na hraniciach kontroly. Aký to Schengen. Páni a dámy v Bruseli si mysleli, že si prerozdelia na papieri toľko a toľko utečencov a hotovo, vybavená vec. Len akosi pozabudli na to, že to je pozývací lístok pre ďalšie milióny utečencov, nie tisícky, milióny. Takže kvóty sa budú musieť prehodnocovať tak každé tri mesiace. 

Je úžasné a nádherné, že aj Slováci sú ochotní pomáhať, tí chudáci z Ázie a Afriky naozaj potrebujú pomoc. Ale uvedomujeme si, že aj my máme limity? Teraz nám rozkážu prijať okolo 2500 utečencov, na konci roka to bude možno ďalších 5000, budúci rok 10 000 a čo potom? Áno, je to ilúzia, ale utečenecká kríza sa ešte len rozbieha a Európska únia je pomalá, nefunkčná a slabučká. Tak ako pri Grécku, aj pri utečencoch už dávno zaspala. 

Keby také Maďarsko pred rokom tak urputne bráni hranice, Brusel Maďarov chváli za skvelé zabezpečenie Schengenu. Teraz Rakúsko označilo Maďarov za nacistov, ale vzápätí na to, už zavádza Rakúsko, aj Nemecko kontroly na hraniciach. Chaos, chaos, chaos. Keď Európa chcela pomáhať a ona má pomáhať, rovnako aj Slovensko, tak už dávno mala riešiť preplnené utečenecké tábory v Turecku, humanitárnu krízu v Sýrii. Lenže to bolo ďaleko, za hranicami Schengenu, nezaujímavé pre Brusel. 

Nuž, politici by pri svojom rozhodovaní nemali podliehať xenofóbii, ale ani sa správať ako Matka Tereza. Lebo nikto ma nepresvedčí, že medzi utečencami nie sú aj ľudia, teroristi z islamského štátu, jednoducho tomu neverím. A toho sa skutočne bojím. Som nehumánny, ale radšej obetujem pomoc utečencom kvôli svojej bezpečnosti.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA TKAČENKA

Tri mýty o brexite

Briti už si hrozienka vyberať nebudú.


Už ste čítali?