Dosť bolo hlúpych predvolebných koalícií!!

Autor: Tomáš Bosák | 10.9.2015 o 18:12 | Karma článku: 13,22 | Prečítané:  1049x

Bohužiaľ, premiér Fico má pravdu v jednej veci. Pravicové koalície (tie Ficove obľúbené zlepence) majú krátku trvácnosť a sú extrémne nestále. Ich životnosť končí ešte pred uplynutím záruky.

Sulík už raz v strane mal Matoviča, preto si múdro zobral ďalší mesiac čas na rozmyslenie, či vstúpi do koalície s Matovičom a Lipšicom. Spočiatku by to asi prinieslo úspech a miesto v parlamente, ale výsledný efekt by bol s najväčšou pravdepodobnosťou nulový. Lipšic to nepochopil a dorazil sa sám. Tento bývalý minister mohol skončiť lepšie. Sám nečakal, že jeho strana bude tak hlboko na dne už od svojho vzniku. A to nemám nič proti Lipšicovi. Bohužiaľ nepochopil, že nestačí len prezliecť politické tričko, voliči chcú aj novú tvár a tou Lipšic nie je. 

Lipšic už skúšal šťastie s Krajcerom, Kollárom a ďalšími odídencami z SAS a malo to opačný efekt, ako si prial. Teraz sa snaží vyviesť do parlamentu po Matovičovom chrbte. Raz dávno bolo primárnym cieľom Lipšica poraziť Fica, byť silnou alternatívou. Teraz je hlavným cieľom Lipšica prežiť, politicky prežiť. To znamená dostať sa do parlamentu za každú cenu, veď nevadí, že polovica vlastnej strany len krúti hlavou. Uvidíme, ako dopadne Lipšicov klon (vzhľadom na KDH-ácku minulosť), Procházka.

Aj poslanec Kaník už pochopil, že SKDÚ prekonáva klinickú smrť a tak dvíha kotvy a údajne smeruje do SAS. Tiež s jasným cieľom, aj ďalšie štyri roky drať poslanecké lavice. A do volieb sa určite dočkáme ďalších prekvapujúcich ťahov medzi opozičnými ovečkami. Bohužiaľ tieto predvolebné preskupenia a koalície majú len jediný cieľ, poraziť Fica a jeho kumpánov. A možno sa im to aj podarí, vznikne veľká predvolebná koalícia, ktorá sa hneď po voľbách začne trieštiť, hádať, po troch rokoch sa rozpadne a opäť slávnostne nastúpi Fico ako záchranca stability.

Opozícia by mala prestať naháňať len Fica, ale snažiť sa vytvoriť silný program a najmä dávať sľuby, ktoré po voľbách je schopná splniť. A volič to možno ocení. Menej Fica je možno niekedy viac. Fico sa postupne porazí aj sám. Hlavným cieľom opozície by malo byť trvalé vystriedanie Fica, nie len na dva, tri roky. Lebo potom sa síce budú radovať, ako porazili Fica, ale ich nestálosť, krehkosť, hašterenie a hlúpe rýchlokvasné koalície nám časom znova vrátia Kolesíka, Martvoňa, Blahu a podobných ľudí, ktorí uznávajú len názor svojho predsedu, ako bumerang. A ja už tieto červené tváre bez vlastného názoru v parlamente vidieť nechcem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Matúša Krčmárika

Je koniec, Turecko už do Európy nepatrí

Erdogan si neposilnil moc, aby sa jej vzdal.

BRATISLAVA

Výmer dane za byt chodí cez Slovensko.sk. Polovica ľudí ho nečíta

Problém je v nastavení notifikácie.

PLUS

Trojky vznikli náhodou. Experiment zmenil celý basketbal

Hráči trojkový oblúk odmietali.


Už ste čítali?