Utečenci padli našej vláde do lona ako chlieb z nebies

Autor: Tomáš Bosák | 3.9.2015 o 17:38 | Karma článku: 9,64 | Prečítané:  1839x

Nakoľko utečenecký exodus sa len rozbieha, potrvá nejaký ten mesiac, kým si Európa zvykne a novinári nás budú masírovať inými témami.

A keďže voľby u nás sú za dverami, problém utečencov výrazne ovplyvní aj kampaň pred voľbami, ktorá vypukne už čoskoro. Nech urobí Európska únia čokoľvek, či bude solidárna, alebo sa bude snažiť utečencov vracať mimo územia Európskej únie, nikdy nebude víťazom. Ak premiér Fico hovorí o riešení utečeneckej krízy tam, kde vzniká, tak trepe. To by sa totiž museli vyriešiť problémy v Sýrii, Iraku, Afganistane, či v Líbyi. Utečenecká kríza začala už pred niekoľkými rokmi, keď Američania spolu so svojimi západnými spojencami zhodili prvé bomby na Afganistan, či Irak. Také Taliansko už roky bojuje s utečencami a nikto v Európe tento problém neriešil. Lebo to nie je výnosný problém. Nie napríklad taký, ako Ukrajina, ktorá nechá sprivatizovať polovicu krajiny, rozpredá svoju pôdu a vezme si pôžičky. Vyriešiť utečenecký problém znamená jediné. Platiť, platiť, platiť a žiadny zisk.

Premiér Fico vie, aký zlatý tromf mu padol do lona pred voľbami. Môže šíriť paniku, mať silné vyhlásenia, brnkať na národnú nôtu a to sa bude Slovákom dobre počúvať. Všetko je fajn, veď bodaj by sme sa vedeli zbaviť problému s utečencami bez toho, aby sme ich museli prijať na svoje územie. S tým môžem s Ficom len súhlasiť. No mám strach, že o utečencoch bude premiér rozprávať najmä preto, aby sa čím menej pred voľbami hovorilo o nezamestnanosti, o rozdávaní pred voľbami, o podpisovaní posledných (ne)výhodných zmlúv a o vyprázdňovaní štátnej kasy. V tomto zahmlievaní je Fico majster a opozícia bude hrať pravdepodobne opäť len druhé husle. 

Preto by voliči, ani novinári na Slovensku nemali zabúdať, že problém utečencov je síce obrovský problém, ale my nie sme top destináciou pre utečencov a mnohí Slováci majú veľké problémy, ako uživiť za biedne platy svoje rodiny. Utečenci sa nesmú stať nástrojom pre SMER ako beztrestne nechať krvácať štátny rozpočet. Lebo uťahovania opaskov sme mali dosť a ďalšie už po marci 2016 nepotrebujeme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Matúša Krčmárika

Je koniec, Turecko už do Európy nepatrí

Erdogan si neposilnil moc, aby sa jej vzdal.

BRATISLAVA

Výmer dane za byt chodí cez Slovensko.sk. Polovica ľudí ho nečíta

Problém je v nastavení notifikácie.

PLUS

Trojky vznikli náhodou. Experiment zmenil celý basketbal

Hráči trojkový oblúk odmietali.


Už ste čítali?