Čislák predvádza iba hlúposti

Autor: Tomáš Bosák | 26.8.2015 o 21:21 | Karma článku: 11,08 | Prečítané:  1323x

Zatiaľ si teda nejako nespomínam na nič, čo by sa mohlo v budúcnosti skloňovať s ministrom Čislákom v pozitívnej rovine.

Jasné, že nevidím do vnútornej kuchyne rezortu zdravotníctva, aké zmeny sa prijali za súčasného ministra. No pre verejnosť, pre lekárov, pre zdravotné sestry je efekt zatiaľ nulový. A hlavne, vôbec sa nezmenil systém, nemení sa spôsob financovania v rezorte, nevyriešili sa platy zdravotných sestier. Pán minister mal plánov ako koza bobkov, zatiaľ toho narozprával veľa, ale keď príde na lámanie chleba, len sa hľadajú výhovorky. 

Odstavenie Zvolenskej a jej nahradenie Čislákom nebolo zrejme len tak náhodou. Zvolenská nebola tak flegmatická ako Čislák, ktorý vie zrejme pružnejšie zahladiť bordel na ministerstve. Beriem, že ministerstvo zdravotníctva pokladá korupciu v zdravotníctve za veľký problém. Tak ako sú lekári, ktorí si nechajú pomastiť vrecká, tak sú aj slušní lekári. Protikorupčné školenia lekárov sú ale len zbytočne vyhodenými peniazmi, úplne zbytočne. To je jedno, či budete prednášať lekárovi, sudcovi, politikovi, ktorý berie úplatky, aby ich nebral, lebo je to nemorálne a nepatrí sa to a bla, bla, bla. Svedomie sa mu nepohne a úplatky sa budú brať naďalej. To korupciu v zdravotníctve nezmení. Možno pomôže, ale nezmení. 

Čislák by sa mal zamerať na nepolitické nominácie v manažmente nemocníc, aby štátne zariadenia nakupovali transparentne, aby klesala zadĺženosť nemocníc, aby odbúral vplyv svojich straníckych kolegov na ministerstve zdravotníctva. Tam môže byť Čislák a aj každý iný minister zdravotníctva prospešný. Tam je potrebné začať bojovať s korupciou. Bohužiaľ na ministerstvo zdravotníctva sa stále nechodí za trest, ale za odmenu. Oddýchnuť si, poberať plat a vymýšľať hlúposti ako sú protikorupčné školenia. 

Čislák neurobil nič a do volieb ani nič neurobí. Zabehnutý systém v zdravotníctve nezmenil a nezmení. Koho vlajkovou loďou je minister Čislák a koho "rady" si berie za svoje? A prečo absolútne nič nerobí?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA TKAČENKA

Tri mýty o brexite

Briti už si hrozienka vyberať nebudú.


Už ste čítali?