Harabin je večne živý

Autor: Tomáš Bosák | 27.7.2015 o 20:50 | Karma článku: 13,75 | Prečítané:  9991x

Existuje také nechutné zvieratko, volá sa šváb. Keď ho len presuniete, vyženiete, nezbavíte sa ho. Pre jeho odstránenie musíte použiť razantné prostriedky.  

Ale to je len príklad zo zvieracej ríše, ktorý samozrejme nemôže mať žiadnu paralelu v našom politickom svete a už vôbec nie v našom súdnictve...A úplne čistou náhodou ma napadne pán Harabin. Lenin bol večne živý a Harabin bude večne nepríjemný. Páni v SMERe a v KDH sa radovali tak pred rokom, ako naštartovali zmeny v súdnictve a bývalý predseda Najvyššieho súdu bude len smutnou minulosťou. No boli si asi prehnane istí, že Harabina len tak ľahko odstavia na vedľajšiu koľaj. A teraz to Harabin svojim bývalým "kamošom" zo SMERu začína pomaly vracať. Partnerstvo SMERu a Harabina bolo dlhé a sladké, rozvod bude dlhý a ťažký.

Harabin sa otriasol, prežil šok zo straty postu jednotky v slovenskom súdnictve e teraz začal opäť prikladať do ohňa. Jeho nezaujímajú nejakí policajti, či sú vinní alebo nevinní. Harabin urobí čokoľvek, prepustí kohokoľvek, len aby sa pomstil. Jeho pomstychtivosť, namyslenosť a prehnaná viera vo vlastné schopnosti nemá hraníc. Súdnictvo ešte zďaleka nezačalo novú etapu, a to preto, že sa nevie zbaviť Harabina, ktorý stále vyvoláva v radoch sudcov strach. Nehovoriac o slabosti ministra spravodlivosti.

Ako sa je možné definitívne zbaviť Harabina? Ťažká otázka, na ktorú zatiaľ asi nikto v politike a medzi sudcami nepozná odpoveď. No jedno je isté, Harabin je dedičstvom Mečiara a Fica, Mečiar je už na smetisku dejín, ale Fico je premiér. A tak, ak Fico dovolil reštart Harabina na Najvyššom súde počas svojej prvej vlády, tak nesie plnú zodpovednosť nad tým, čo ešte Harabin v budúcnosti "dogniavi" v našom súdnictve.

A zasa ma úplnou náhodou napadlo to nechutné zvieratko menom šváb...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?