Hlúpa (utečenecká) politika Bruselu

Autor: Tomáš Bosák | 21.6.2015 o 18:42 | Karma článku: 9,60 | Prečítané:  1226x

Zavádzať kvóty pre členské štáty je zatiaľ najväčším šialenstvom, čo z Bruselu prišlo. A to ich prišlo z Bruselu už naozaj dosť.

Samozrejme, že utečenci pri príchode do Európy robia všetko preto, aby sa dostali do svojej zasľúbenej krajiny. Kamionisti by o tom vedeli rozprávať svoje. No nie všetci utečenci sa správajú ako zvieratá, vo väčšine prípadov len jednoducho museli utiecť, aby prežili. Ale ak niekomu nie je dobré Taliansko, ale chce sa dostať do Švajčiarska, Nemecka, severských krajín, tak to už je vypočítavosť. 

Brusel si ešte nedávno myslel, že spolu s USA vybuduje v Líbyi demokraciu. Vybudoval akurát tak...no veď každý si doplní, čo. Práve po prevrate v Líbyi dramaticky narástol príliv utečencov. A opäť je to únia, ktorá si nevie dať rady s pašerákmi a dostatočne nevie ochrániť svoje južné hranice. Problém utečencov tu nie je prvý mesiac, ani prvý rok. Len páni v Bruseli sa zobudili až teraz a priniesli naozaj jedinečné riešenie, jedinečnú hlúposť. Prerozdeľovať utečencov medzi jednotlivé členské krajiny. No chcem vidieť, že by Washington prikázal všetkým svojim federálnym štátom, aby rovnomerne prijímali Mexičanov. To by na Havajských ostrovoch mali radosť...

Hlúpa politika Bruselu spôsobuje v Európe odpor a je živnou pôdou pre extrémistov. A ani sa nečudujem. Mnohé neonacistické zoskupenia po celej Európe len využívajú odpor ľudí, Ani na Slovensku by nikto nechcel, aby sme prijímali utečencov. Len pár "mimovládok" si myslí, že sa tým problém s utečencami vyrieši. Slováci majú právo protestovať proti utečencom, neznamená to, že sme nehostinný národ alebo krajina extrémistov. Solidarita s ľuďmi v Afrike sa dá vyjadriť aj inak. Kvóty pre utečencov budú znamenať len jediné, ešte väčší prílev utečencov a potom čo? Brusel určí ešte väčšie kvóty? Hlúposť.

No zároveň je potrebné spraviť hrubú čiaru medzi odporom voči utečencom, pokojnými protestami a hŕstkou idiotov, ktorí zaútočia na športové podujatie v Bratislave, ktoré s danou problematikou nemá nič spoločné. To sú len hlupáci, ktorí sa chceli zviditeľniť a nepoužívajú vlastný mozog. To nie je vzorka celého národa. Brusel by si mal dobre rozmyslieť s akým riešením príde, aby nepriamo nepodporoval pár hlupákov, ktorí si len potrebujú udrieť...  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?