Režisér Fico, v hlavnej úlohe Frešo

Autor: Tomáš Bosák | 20.5.2015 o 20:16 | Karma článku: 21,19 | Prečítané:  2143x

Úlohy v divadle boli rozdané. Režisérske kreslo bolo dávno obsadené premiérom, ale tri roky sa hľadal niekto, kto by obsadil v pripravovanej hre hlavnú úlohu. Nakoniec dostal hlavnú úlohu už zabudnutý herec, Pavol Frešo.

Každý poslanec mal právo navrhnúť svojho kandidáta na post šéfa NKÚ a svoje právo využil aj Frešo. Problém je, že politika by mala byť aj o dohodách. A Frešo išiel sám proti celej opozícii, dokonca sám voči svojej vlastnej strane, ktorá už viac menej existuje len na papieri. Tri roky trvalo nezmyselné Ficovo lipnutie na jednotnej opozícii. Keď už sa takmer celá opozícia dohodla, páni Kuffa a Frešo sa rozhodli zviditeľniť a pomôcť Ficovi odvrátiť pozornosť od svojej hry. Napokon, už to, že opozícia skočila po ponúknutom poste ako pes po kosti, je smutné. Najmä. keď Fico ich tri roky vodil za nos. 

Frešo mohol mať tri dôvody, prečo vzal hlavnú úlohu pod režisérskou taktovkou Fica. 

1. Naozaj veril, že ponúka najschopnejšieho kandidáta.

2. Kolaboruje so SMERom a snaží sa zachrániť svoju politickú kariéru.

3. Ukojiť vlastné ego.

Aj keď viacerí poslanci obviňujú Freša zo zrady a z dohody s Ficom, ja si dovolím tvrdiť, že Frešo išiel jednoducho na vlastnú päsť. Potreboval ukojiť vlastné ego, lebo vidí, že ako predseda strany zlyhal a SDKÚ zvoní umieračik. Kašľať na vlastnú stranu, veď aspoň sa ukáže, akú silu má. Sám proti všetkým presadí vlastného kandidáta. 

Freša už môže vo vrcholovej politike zachrániť jediné. Vstup do SMERu. Lenže ten mu ponúkol len jednorazovku, ďalšia rola nebude a v opozícii sa už na Freša nikto ani nepozrie. Boli sme svedkami Pyrrhovho víťazstva. Freša si budú ľudia pamätať ako župana, ktorý na sklonku kariéry potopil vlastnú stranu a zároveň zradil celú opozíciu.Nič viac.

Ale nemožno zabudnúť ani na režiséra, aj keď stojí v úzadí. Fico tri roky tvrdil, že je potrebná zhoda celej opozície, ešte pred pár dňami trval na zhode aspoň väčšiny opozície. Dnes stačil Ficovi jeden opozičný poslanec, žiadna široká zhoda. Fico sa síce vysmial opozícii, lebo ju len ťahal za nos a urobil z nich štatistov, ale zároveň si opäť s prepáčením nakadil do úst. To, že podporil kandidáta jediného opozičného poslanca znamená, že tri roky klamal, verejne klamal. Najmä to je potrebné pripomínať v najbližších dňoch. Premiér je nehorázny klamár.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Peniaze na reformu školstva v rozpočte nevidno

Školstvo je v rozpočte málo ambiciózne.

DOMOV

Polícia ide po stope nebezpečných odpadov zo skládky pri Bratislave

Zadržaný Grebeči s Vassalom spolupracoval.


Už ste čítali?