Premiér objavil slovo "zodpovednosť"

Autor: Tomáš Bosák | 14.5.2015 o 19:00 | Karma článku: 16,63 | Prečítané:  2163x

Blížia sa voľby a voličom sa začínajú pchať do úst pečené holuby. Premiér objavil hladové doliny na Slovensku (škoda že až posledný rok vo volebnom období) a SMER začína až neskutočne okato používať slovo "zodpovednosť.

Tak najprv sa štátostrana zachovala nanajvýš zodpovedne v kauze Váhostav. Vyriešila problémy živnostníkov, teda údajne, hoci Počiatek mohol za posledné tri roky na ministerstve dopravy aspoň trocha kuknúť do zmlúv s Váhostavom a v SMERe by vedeli skôr, čo sa blíži. Lenže to by sa dalo po prstoch Širokému staršiemu a Širokému mladšiemu a to si Fico nemôže dovoliť. Tak teda zobral zodpovednosť za živnostníkov Fico namiesto Širokého. Také zvláštne, keď premiér krajiny sklopí uši pred podnikateľom. 

V najbližších dňoch strana SMER zoberie podľa slov premiéra zodpovednosť pri voľbe nového šéfa NKÚ do svojich rúk. Po troch rokoch hovoriť o zodpovednosti je smiešne a úbohé. Rovnako smiešne je, keď Fico vyhlasuje, že všetci kandidáti sú výrazne opoziční a poslanci SMERu budú hlasovať podľa svojho svedomia. Nuž, pani Crkoňová bola vedúcou služobného úradu na ministerstve školstva za vlády SMERu, takže až taká opozičná nie je. A poslancov SMERu spájať s hlasovaním podľa vlastného svedomia. Nuž niečo nepredstaviteľné, nech si každý urobí názor sám.

Verím, že rovnako zodpovedne sa bude štátostrana správať aj pri rozdeľovaní peňazí pred voľbami. Že šťastie nebudú mať len občania obcí a miest, ktorých starostovia a primátori sú členmi SMERu. Aby miesto pomoci občanom z toho nebolo len rozkrádanie štátnych (našich) peňazí na úkor volebnej kampane SMERu. A tiež verím a dúfam, že v SMERe budú mať nejaké gule a priznajú aj zodpovednosť za nevyčerpané milióny eur z eurofondov, ktoré neschopne prenecháme Bruselu. Peniaze zadarmo asi nepotrebujeme, veď na Slovensku je asi stále čo rozkrádať.

Takže zodpovedne, zodpovedne, zodpovedne páni v SMERe. Najskôr ale povinne naštudovať, aký je význam slova "zodpovednosť".

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Peniaze na reformu školstva v rozpočte nevidno

Školstvo je v rozpočte málo ambiciózne.

DOMOV

Polícia ide po stope nebezpečných odpadov zo skládky pri Bratislave

Zadržaný Grebeči s Vassalom spolupracoval.


Už ste čítali?