Smutná "trojročnica" Ficovej vlády

Autor: Tomáš Bosák | 9.4.2015 o 18:25 | Karma článku: 19,45 | Prečítané:  2704x

Tri roky Ficovej vlády boli úspešné. Ale len pre vybranú skupinu ľudí. Pre ľudí, ktorí majú svoje skryté sídla a svoj biznis ďaleko za hranicami Slovenska, ďaleko v Karibiku, či na Cypre.

Váhostav je len jeden z mnohých príkladov, momentálne výrazne medializovaný, ako premiér kryje svojich sponzorov. Alebo lepšie povedané, ako sa Fico skláňa pred svojimi sponzormi. Ak si vláda vytvorila svoju plánovaciu tabuľu, kde premiér označuje svoje splnené úlohy, ešte to neznamená, že Slovensku skutočne jeho vláda pomáha. Napríklad vlaky zadarmo? To je len plytká pomoc vybranej skupine ľudí. Hlavným cieľom predsa bolo zvýšiť tržby štátnym železniciam. Tie ale prehrávajú so súkromným prepravcom na celej čiare a výpadok štátneho prepravcu zaplatíme všetci, či cestujeme vlakom, alebo nie. Nič nie je zadarmo.

Pán premiér by sa mohol pristaviť pri drobnom podnikateľovi, či živnostníkovi a spýtať sa jednoduchú otázku. Uľahčila Vám naša vláda podnikanie? Odpoveď poznajú najlepšie dotknutí a myslím si, že je každému jasná. Richter sa natriasa pred kamerami vždy keď nezamestnanosť klesne o nejaké promile. Skutočnosť je ale taká, že za pokles nezamestnanosti môžu najmä hry so štatistikami a obrovské nalievanie eurofondov do podpory zamestnanosti. Sú to ale nesystémové kroky, ktoré budú mať svoje trvanie, len kým nám Brusel dodá kapitál. Skutočnosť je taká, že počet dlhodobo nezamestnaných výrazne narástol a tam vláda prehrala svoj boj s nezamestnanosťou na celej čiare. A kde sú investície zo zahraničia? Investori nás už začali bohužiaľ obchádzať.

Zdravotníctvo? To slovo je nočnou morou pre SMER. Mysleli si, že sa ľudia ako Raši a Paška v ňom zakuklia, ale médiá sa začali bordelu v zdravotníctve venovať viac, akoby si v SMERe želali. Utopistický plán s jednou zdravotnou poisťovňou sa nepodaril, nemocnice sa zadlžujú jedna radosť, predražené tendre pokračujú, či je ministrom ten alebo onen. Zdravotné sestry nikto neberie vážne a kvalita v našich nemocniciach sa zastavila už pred mnohými rokmi. A to má Fico tú drzosť chváliť sa v súkromnom rádiu, ako sa opravujú nemocnice. Slabá útecha.

Problém Ficovej neúspešnej trojročnice je aj slabý kolektív, ktorým sa obklopil. Či už z vlastnej vôle alebo mu niektorí ministri boli "podarovaní". Jahnátek, ten by si išiel svojou nudnou cestou, či by bol v tom alebo inom rezorte, ministri zdravotníctva, to sú len krycie kabáty pre niekoho silnejšieho v SMERe, Čaplovič ako minister školstva na začiatku volebného obdobia, to bol len drahý alkohol, drahé kytice a drahé limuzíny. A za všetko hovorí asi Vážneho funkcia. Funkcia, ktorá nemá žiadny význam a je len umelo vytvorená Ficom na objednávku niekoho v pozadí.

Nehovoriac o korupcii, predražených tendroch a nevyčerpaných eurofondoch, ktoré nevieme alebo nechceme čerpať. Stav v súdnictve sa nezlepší len preto, že sa tešíme z Harabinovho odpratania.

Ak teda máme "na stole" trojročnicu Ficovej vlády, povedzme si našťastie a zároveň bohužiaľ. Bohužiaľ, že vôbec tu máme jednofarebnú vládu istôt, ktorá má so sociálnym cítením len pramálo. A našťastie, že už máme za sebou tri roky a čaká nás posledný rok. Rok, keď sa bude sľubovať a rozdávať oveľa, oveľa viac...A opäť sme pri tej vybranej skupine ľudí so sídlom niekde v Karibiku...Im sa bude rozdávať, my obyčajní sa musíme uspokojiť s omrvinkami.

Takže všetko najlepšie k trom rokom vlády pán premiér a páni ministri. Ale sú to smutné narodeniny...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?