Vážneho funkcia je hanba celej vlády

Autor: Tomáš Bosák | 31.3.2015 o 17:36 | Karma článku: 19,23 | Prečítané:  4533x

Podpredseda vlády pre investície. To je oficiálne pomenovanie pre post, ktorý zastáva Ľubomír Vážny. Už tri roky sa snažím prísť na to, čo vlastne znamená táto umelo vytvorená funkcia.

Podľa názvu svojej funkcie by sa mal Vážny starať o prílev investícií na Slovensko. V súčasnom volebnom období bolo tých veľkých investícií ako šafránu a skôr sa podniky zatvárajú ako otvárajú. Vláda sa viac zamerala na podporu už dlhodobo etablovaných podnikov, ktoré hrozili prepúšťaním, ak ich štát opätovne nepodporí. Za všetko stačí spomenúť Babišovo Duslo Šaľa, kde kamarát pomohol kamarátovi. A keď už sa hovorí v posledných dňoch o nových investoroch, "pod palcom" to má minister hospodárstva, o Vážnom nie je počuť nič. Investície bohužiaľ skončili len kdesi na papieri, na ktorý si Vážny kreslil vo svojom voľnom čase.

Ale na obranu Vážneho je potrebné napísať, že on už vo februári 2013 vyhlásil, že investíciám sa venuje len okrajovo a najviac ho zamestnávajú eurofondy. Nuž je prelom marca a apríla 2015 a Slovensko vyčerpalo z nového obdobia pre čerpanie eurofondov figu borovú, čistú nulu. Takže od februára 2013 do marca 2015 sa zrejme niekde v okolí veľkého odborníka Vážneho stala chyba. A tento pán na Úrade vlády má ešte tú drzosť povedať, že nič sa nestalo a Slovensko o žiadne peniaze nepríde. Vraj všetko dobehneme. Možno dobehneme, ale až po jari 2016, keď už dúfam po Vážnom neštekne ani pes.

Vo februári 2013 povedal Vážny pre denník Pravda aj to,že jeho prácu môžu hodnotiť len tí, čo poznajú danú problematiku. Nuž ja sa pán Vážny eurofondom nerozumiem, ale dovolím si aj tak laicky zhodnotiť Vašu prácu. Investície = nula, eurofondy = nula. Len veľa fotiek na stránke Úradu vlády, veľa úsmevov, stretnutí a fajnový plat za sedenie v kancelárii bez reálnych výsledkov. Vážneho post je umelo vytvorený premiérom Ficom a len on vie, prečo vytvoril funkciu, ktorá zbytočne odčerpáva finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu a neprináša štátu žiadny prospech. Je to jednoducho hanba a nedajbože, aby Fico vytvoril ešte jednu vládu. Nechcem vedieť, čo za post by zasa vymyslel pre svojho Vážneho.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka. Mal byť hotový, bude meškať roky

Úsek plánujú dokončiť až v roku 2021.


Už ste čítali?