Zvolenská si zaslúži odmenu?

Autor: Tomáš Bosák | 15.3.2015 o 17:10 | Karma článku: 13,11 | Prečítané:  23653x

Aspoň vo vládnej strane si to myslia. Po kauze predraženého CT-prístroja dostala Zvolenská padáka, teraz ako satisfakciu má dostať teplé miestečko v Bruseli.

Zvolenská nie je prvou, ani poslednou figúrkou v histórii Slovenska, ktorú vláda najprv odvolala a potom jej našla niečo lepšie v zahraničí. Zvolenská by mala pracovať ako naša expertka v Bruseli. Či sa jej nová pracovná pozícia bude aspoň trocha spájať so zdravotníctvom, zrejme vôbec nie je dôležité. Najúsmevnejšie na všetkom je, že ani minister Lajčák ešte nevie, čo bude Zvolenská v Bruseli robiť a ani to zrejme nevie ovplyvniť. Príkazy, ktoré dorazili do ústredia SMERu sú zrejme silnejšie ako vôľa ministra zahraničných vecí.

Kauzu CT-prístroja už zrejme SMER definitívne rehabilitoval. Stačí si spočítať tri najdôležitejšie informácie z posledných dní. Zvolenská dostala teplé miestečko v Bruseli. Senčák, ktorý bol veľkou rybou na ministerstve zdravotníctva a musel pre spomínanú kauzu z ministerstva odísť, dostal významné miesto v Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.A zaklincoval to minister zdravotníctva Čislák, ktorý sa vyjadril, že odchod Zvolenskej bol zbytočný a kauza CT-prístroja bola len pseudokauzou. 

Nuž to jasne ukazuje, že páni v SMERe sa boja skutočne len jediného a to je tlaku verejnosti. Nie opozícia, ale verejná mienka je najväčším nepriateľom SMERu. Aj preto musel odísť Senčák, Zvolenská. V skutočnosti ich SMER neodstavil, len upratal na iné teplé miestečka a odmenil ich za lojalitu. Je to výsmech každému slušnému občanovi, ktorý si musí každý deň vo svojej práci dávať pozor na to, aby nepochybil. A tie mega veľké ryby tam hore môžu urobiť akúkoľvek sprostosť a vždy sa pre nich nájde ešte niečo lepšie. Veď do volieb je už len rok a je potrebné ešte niečo zarobiť.

A potom, že premiér koná razantne a tvrdo, keď ministri pochybia. Bodaj by nie, keď má pre nich v zálohe iné pracovné miestečka..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?