Upratovači v SMERe

Autor: Tomáš Bosák | 3.3.2015 o 18:24 | Karma článku: 14,49 | Prečítané:  10906x

Odhalenie, že bývalá Pavlisova firma upratovala za milióny Staré mesto v Bratislave je možno od novinárov vyslovene účelové, ale zároveň to jasne ukazuje, ako veselo "podnikajú" páni v SMERe.

Keď sa pred pár týždňami prevalilo, že Pavlis stál za firmou, ktorá sa zároveň súdi so štátom a pozadie firmy ukazovalo mimo hraníc Slovenska, minister hospodárstva získal pomyselný čierny bod. Už sa na neho nepozeralo iba ako na neznámeho Babišovho kamaráta. Teraz vyšlo najavo, že ďalšia Pavlisova firma vyhrala v minulosti tender na upratovanie v Starom meste, hoci ponúkla o niekoľko miliónov menej ako konkurencia. A aby to bolo ešte zaujímavejšie, vo výberovej komisii vtedy bol súčasný starosta Starého mesta. Ten síce kandidoval ako nezávislý, ale SMER sa k nemu hrdo hlási a starosta podporu vládnej strany aj prijal. Že náhoda? Možno áno a možno to len ukazuje, ako šafária tí vysokí páni v SMERe.

Je to už tradičná rozprávka. V nejakom tendri sa objaví firma vysoko postaveného člena SMERu a ten spokojne vyhlási, že s danou firmou už nemá nič spoločné. Obchodný register mu dá za pravdu a všetko je naoko čisté. Problém je, že firma má nejasnú vlastnícku štruktúru a väčšinou nitky smerujú niekam do daňových rajov.

Veriť, že podnikateľ sa vzdá celého svojho biznisu, nechá všetky svoje firmy plávať, lebo vstupuje do politiky? Utópia. Keby si politici podnikali ďalej na svojom piesočku, tak by sa to dalo prehrýzť. Problém je, že oni väčšinou idú do politiky s jasným cieľom. Prostredníctvom svojich firiem, ktoré už naoko nie sú ich, obchodujú a ryžujú štátne peniaze.

Pavlis so svojimi firmami nie je prvý ani posledný v SMERe. Podobne reagoval pri kauze CT prístroja aj Paška. A vo vládnej strane by sa našli aj ďalší vysoko aktívni podnikatelia. Nepochybne páni Kaliňák a Počiatek sa plne venujú len svojej politickej kariére. "Upratovačov" v SMERe je dosť.

No najviac upratuje v SMERe ten najvyšší. Veselo rozdáva štátne peniaze len samosprávam, kde šafária stranícki kolegovia a v tendroch víťazia v prvom rade podnikatelia, ktorí sa zaslúžili o rozkvet sociálnej demokracie na Slovensku. A potom, že od koho si to v SMERe berú príklad...

Aspoň že premiér bojuje proti nezamestnanosti prijatím novej spolupracovníčky do pracovného pomeru...  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Peniaze na reformu školstva v rozpočte nevidno

Školstvo je v rozpočte málo ambiciózne.

DOMOV

Polícia ide po stope nebezpečných odpadov zo skládky pri Bratislave

Zadržaný Grebeči s Vassalom spolupracoval.


Už ste čítali?