Boj proti korupcii je u nás tragikomédia

Autor: Tomáš Bosák | 19.2.2015 o 18:44 | Karma článku: 19,56 | Prečítané:  2335x

Prokuratúra a špecializovaný trestný súd sa zrejme rozhodli, že začnú tvrdý boj proti korupcii. Len škoda, že si nenašli ako obeť žiadnu veľkú rybu, iba tú najmenšiu rybičku.

Ospravedlňujem sa za nevhodný slovník, ale inak sa to nedá nazvať. Prokuratúra a špecializovaný trestný súd sa odbavili na 80-ročnom dôchodcovi. Pokiaľ viem, tak tento "mega" špecializovaný súd sa má zaoberať závažnými trestnými činmi, ako korupcia alebo organizovaný zločin. A toho je na Slovensku dostatok. On sa rozhodol riešiť 5-eurový úplatok dôchodcu. Jasné, fľaša, káva, päť eur, tisíc eur, všetko je pred zákonom úplatok a ani neznalosť zákona neospravedlňuje. Ale napriek tomu asi mnohí z nás nad medializovaným prípadom len nechápavo kývu hlavou.

Práve preto, že na najvyšších miestach to korupciou smrdí na každom kroku a súdy a prokuratúra sú ticho. Predražené nákupy v zdravotníctve. Veľká kauza, Paška sa skryl do úzadia, vymenil sa minister zdravotníctva a výsledok? Ticho a všetko po starom. Schránky v Karibiku to je "in" momentálne medzi politikmi. A čo? Nič to neznamená, pokojne môžu byť ministrami ďalej a premiér za nimi hrdo stojí. Obrovské sumy peňazí vo švajčiarskych bankách. Jasné, mnohí Slováci vytunelovali čo sa dalo, nielen Branisko a vo Švajčiarsku si odkladajú na dôchodok. Keď už sa ten druhý pilier u nás nepodaril. Chudáci Švajčiari vyšetrovali emisnú kauzu za nás, dodali nám podklady a u nás sa akosi stratili. A kde sú ešte tie naše privatizácie, kde sa lialo jednou stranou do rozpočtu a druhou do vrecák.

Jednoducho s korupciou na Slovensku máme skúseností na rozdávanie a hlavne máme skúsenosti, ako korupciu nevyšetriť a zahladiť pod koberec. Potom vyzerá prípad 80-ročného dôchodcu ešte tragikomickejšie. Ale keby to nebolo tak smutné, ako to je úsmevné. Asi si na špecializovanom trestnom súde povedali, že je potrebné nejako začať. len čo tie zlaté prasiatka tam hore? Dokedy sa budú beztrestne váľať vo svojich chlievoch?...A smiať sa nám "do ksichtu".

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Peniaze na reformu školstva v rozpočte nevidno

Školstvo je v rozpočte málo ambiciózne.

DOMOV

Polícia ide po stope nebezpečných odpadov zo skládky pri Bratislave

Zadržaný Grebeči s Vassalom spolupracoval.


Už ste čítali?