Morálne bahno vo vládnej strane

Autor: Tomáš Bosák | 28.1.2015 o 16:37 | Karma článku: 19,91 | Prečítané:  3130x

Na úrade vlády je zatiaľ ticho. Je otázne, ako sa zachová premiér Fico. Či mu bude dovolené hodiť Pavlisa cez palubu alebo sa obuje do opozície, že vyťahuje staré hriechy, tak ako to urobila Pavlisova hovorkyňa. 

Nuž pán premiér by v prípade Pavlisa mohol ťahať z vrecka svoje povestné karty. Žltá by bola asi málo, hodila by sa rovno červená. Zvolenská padla za predražený CT prístroj, hoci nitky v zdravotníctve ťahal niekto iný. Zvolenskú jednoducho obetovali v prospech verejnosti, bola len pešiakom. Pavlis, ten sa môže porovnávať s Paškom. 

Od Medical group SK, v ktorej niekedy figuroval Paška, vedú nitky až do ďalekého Karibiku. Od Port Service Bratislava, spol. s. r. o., v ktorej v minulosti pôsobil Pavlis, vedú tiež nitky až za oceán. Potom je ťažko uveriť tvrdeniam, že sa svojho biznisu vzdali, keď firmy nie je možné preveriť a my občania musíme len dať na dobré slovo pánov zo SMERu. Nuž keď sa Fico vzdal Pašku a Zvolenskej a snažil sa nastoliť trend, že žiadna kauza nebude tolerovaná, teraz v prípade Pavlisa musí pokračovať. Inak bude vyzerať ako hlupáčik, ktorý nekoná podľa závažnosti kauzy, ale podľa zákulisných potrieb niekoho poslať dolu prúdom, aby mohol prísť iný biely kôň.

Možno časti verejnosti sa mohol Pavlis na začiatku zdať ako nepopísaný papier, no v SMERe bol už dostatočne "otestovaný". Už jeho priateľstvo s Babišom a dotácia pre Duslo Šaľa bola taká "čudná". Ale človek si povie, že ľudia v Šali Duslo potrebujú, potrebujú prácu, aby mohli živiť rodiny. Dobre. Ale keď minister nevie preukázať, že už nestojí za firmou, ktorá sa súdi so štátom, tak všetko nahráva názorom, že Pavlis sa snaží ryžovať  štátne peniaze cez súkromnú firmu. 

Premiér Fico dobre vedel, kto je Pavlis a čo má za sebou. Je to morálne bahno vládnej strany, že neustále drží začarovaný kruh. Jeden zástupca podivných zákulisných hráčov odíde a ďalší prichádza. K SMERu patria schránkové firmy asi tak, ako voda k Dunaju. To, že sa SMER snaží stavať do úlohy bojovníka proti korupcii a schránkovým firmám, to už je satira, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani Lasica so Satinským. Tak som zvedavý s akým šarmom uhrá Fico túto najnovšiu kauzičku.

Bahno vo vládnej strane sa prehlbuje a je otázne, či má aj dno...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?