SMER sa zlatého prasiatka nevzdá

Autor: Tomáš Bosák | 20.1.2015 o 17:53 | Karma článku: 12,71 | Prečítané:  1675x

Tak a je jasné, že SMER budeme milovať, velebiť, neznášať a zatracovať na čele krajiny minimálne do marca budúceho roka. Napokon inak to ani nemohlo skončiť. Reči o predčasných voľbách boli len pokusným balónikom predsedu vlády.

Premiér Fico veril, že svojím vyhlásením o možných predčasných voľbách zmobilizuje svojich stúpencov a zároveň vyvolá pocit nenahraditeľnosti, pocit ohrozenia stability, lebo podľa Fica je krajina bez SMERu asi ohrozená. No stabilnú vládu máme, to je pravda. Čo si zaumieni, to aj aj schváli. Je vždy lepšie mať stabilnú vládu, ktorá prežije celé volebné obdobie, ako kráčať od jedných predčasných volieb k druhým. SMER by musel byť plný hlupákov, ak by dovolil predčasné voľby, keď zlaté prasiatko - štátnu pokladnicu vlastnia len oni a nemusia sa s nikým deliť. 

Skrátiť si prístup k štátnej pokladnici čo i len o deň, to by bolo bláznovstvo. Najmä keď hrozí, že SMER bude musieť vládnuť s niekým alebo nebude vládnuť vôbec. Málokedy povie premiér Fico niečo rozumné, ale v jednom z posledných rozhovorov povedal múdre a najmä pravdivé slová. Niečo v zmysle, že SMER sa nemusí strachovať o predvolebnú kampaň, lebo strana je aktívna neustále a vlastne neustále v SMERe prebieha volebná kampaň. Rozumné konštatovanie. Fico to vystihol. SMER je neustále v predvolebnej kampani, potom vládne rozhodnutia aj tak vyzerajú. Ohlasuje sa sociálny balíček za sociálnym balíčkom a postupne sa bude rozdávať ešte viac. Až mráz mi behá po chrbte, keď sa náhodou vymení budúci rok vláda, čo sa dozvieme o stave štátnych peňazí a našom dlhu.

Fico je vlajkovou loďou kampane SMERu. On sa totiž vyjadruje len toľko a len k tomu, čo SMERu vyhovuje, neuškodí, naopak, zdvihne body. A čo sa nedotkne sponzorov jeho strany. K poburujúcemu správaniu Váhostavu, Doprastavu sa absolútne nevyjadruje. Napríklad k II. dôchodkovému pilieru sa síce Fico vyjadruje, ale len v zmysle, že nízke penzie sú hanbou. Fico si môže potriasť ruku s Kaníkom a potom by obaja spoločne mali vysvetľovať, prečo to s II. pilierom takto vyzerá. Kaník ho vytvoril a Fico ho domrvil neustálymi zásahmi. A keď si už premiér odškrtáva splnené body svojho programu, či sociálneho balíčka, alebo ako to nazvať, mal by si tam dopísať aj hlavný cieľ druhej Ficovej vlády. To bolo predsa vytvorenie systému iba jednej zdravotnej poisťovne. K tomu svojmu pochybnému cieľu sa už premiér nevracia, lebo len natáral a teraz zabúda...

Zlaté prasiatko sa bude ešte tak do leta prikrmovať, aby bolo v dobrej kondícii a potom na jeseň sa bude chystať veľkolepá zabíjačka. Štátna pokladnica sa otvorí a to bude dotácií, pochybných tendrov. Bude potrebné vyrabovať čo najviac, aby nasledovníkom SMERu ostali len oči pre plač. Nech si oni chovajú nové zlaté prasiatko a poriadne ho vykrmujú. A na to sa poskladáme zasa len my všetci...z našich daní.

Do marca 2016 máme o zábavu postarané...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Peniaze na reformu školstva v rozpočte nevidno

Školstvo je v rozpočte málo ambiciózne.

DOMOV

Polícia ide po stope nebezpečných odpadov zo skládky pri Bratislave

Zadržaný Grebeči s Vassalom spolupracoval.


Už ste čítali?