Nové tendre, rovnaké firmy, naďalej čierna diera

Autor: Tomáš Bosák | 15.1.2015 o 17:47 | Karma článku: 16,66 | Prečítané:  7227x

Toľko kriku bolo okolo zdravotníctva, toľko kriku bolo okolo nevyplatených záväzkov Váhostavu a Doprastavu. A nič. Nepomáha ani krik, ani tlak médií a verejnej mienky.

 Lebo tlak verejnej mienky je stále minimálny a slabučký. Nakoľko štrajkovať a protestovať sme naučení len v obmedzenom počte, ostávajú nám k dispozícii len voľby o rok. Toľko kauzičiek a prevalených špinavostí, toľko nechutných väzieb medzi politikmi a ich sponzormi, je to v súčasnosti naozaj silná káva. Lenže na Slovensku to veľmi nemá kto využiť. Opozícia, zámerne nepoužijem slovo pravica, je rada, že voľby sú až o rok. Možno o rok bude silnejšia, možno...Je jedno, koho sme voliči, bohužiaľ fakt je ten, že prešľapy tejto vlády nemá akosi kto využiť.

Je to výsmech všetkým tým, ktorí písali, rozprávali, tlačili, protestovali, keď sa prevalila kauza okolo CT prístroja v Piešťanoch. Urobilo sa bu-bu-bu, premiér Fico odstavil Zmajkovičovú, Pašku, Zvolenskú. Odstavil teda aspoň navonok. Urobia sa nejaké kozmetické zmeny a presne to je dôležité. Tie zmeny. Táto vláda je výborná, čo do mediálnej pretvárky. Teraz razí cestu, že stále musí byť niečo v médiách vysvetľované, všetko musí vyzerať čistučko, aby voliči mali pocit, že Fico a SMER bojujú proti korupcii plnou silou.

A teraz keď sa pozrieme na vec reálne, tak zistíme, že spoločnosť, ktorá ponúkala predražený CT prístroj a stále vlastne nevieme, kto skutočne v pozadí tejto spoločnosti stojí, uspela tesne pred koncom roka v ďalšom obchode so štátom. Bude dodávať lieky za milióny eur. Môže mi niekto tvrdiť, že zmluvy sa pripravovali už dávnejšie, všetko je dohodnuté dva, tri roky. Ale k podpisu zmlúv došlo teraz, medzi sviatkami, keď si všetci všímame iné veci. Keď raz táto spoločnosť niečo ponúkla štátu predražené, prečo s ňou štát opäť obchoduje? Veď Ministerstvo zdravotníctva, teda v tomto prípade Všeobecná zdravotná poisťovňa, už pri tom mediálnom "hurhaji" okolo CT prístroja vtedy vedeli, že s Medical Group Sk bude štát veselo obchodovať naďalej!!

Ale dejú sa ešte aj horšie veci. Také firmičky ako Váhostav a Doprastav, ktoré nemajú ako vyplatiť svojich veriteľov a mali by odísť do zabudnutia, aby po nich neštekol ani pes, veselo získavajú ďalšie zákazky a v tendroch sú vždy na prvých miestach. Je strašné zavádzanie od premiéra Fica, keď tvrdí, že štát si nemôže dovoliť padnúť tieto stavebné firmy, lebo dávajú prácu tisíckam ľudí. Nuž firmy ako Doprastav a Váhostav síce dávajú prácu mnoho ľuďom, ale napríklad pri stavbe diaľníc si objednávajú práce u ďalších odberateľoch a tí majú svojich zamestnancov. A to sú presne tí ľudia, ktorým teraz Váhostav a Doprastav dlhuje peniaze, ale nikdy ich neuvidia. A myslím si, že ich je oveľa viac, ako ľudí, ktorých zamestnáva samotný Váhostav a Doprastav. A ak by nebolo Váhostavu a Doprastavu, ľudia by sa nepochybne uplatnili v ďalších stavebných firmách, ktoré by využili voľný priestor.

Je nechutné, že spoločnosti Váhostav a Doprastav prejdú reštrukturalizáciou, otočia sa ako medveď v brlohu a zrazu sú čisté. A štát im veselo platí ďalej. Veď všetci vieme, že Váhostav stavia ďalej diaľnice, "prerába" Bratislavský hrad a taký Doprastav najnovšie, inak tesne pred koncom roka, uspel tiež v tendroch okolo diaľníc. 

Bohužiaľ je holý fakt, že tejto vláde nič nerobia ani nadávky, ani drobné protesty, ani tlak médií. Páni v SMERe si idú slepo a hlucho za svojím kráľovstvom. Máme tu nový rok, nové tendre, ale staré firmy a stále toho istého Fica bojujúceho proti korupcii. A práve preto, že je to stále ten istý Fico ako v roku 2006, preto je stále všetko po starom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Peniaze na reformu školstva v rozpočte nevidno

Školstvo je v rozpočte málo ambiciózne.

DOMOV

Polícia ide po stope nebezpečných odpadov zo skládky pri Bratislave

Zadržaný Grebeči s Vassalom spolupracoval.


Už ste čítali?