Prečo je teraz premiér Fico ticho?

Autor: Tomáš Bosák | 3.1.2015 o 18:33 | (upravené 4.1.2015 o 8:40) Karma článku: 13,84 | Prečítané:  35371x

Keď už Fico a Kažimír označkovali svoju tabuľu istôt ďalšou "kvačkou", mohol sa pán Fico popri tradičnom vychvaľovaní zmieniť aspoň pár slovami o tom, čo dorába jeho známy, nazývaný aj sponzor SMERu, pán Široký vo Váhostave.

Na stretnutí predstaviteľov Váhostavu a jeho veriteľov sa prekvapenie nekonalo. Váhostav sa ozdraví a vďaka deravým slovenským zákonom vyplatí svojim veriteľom len drobné. Zvyšok dlhov si odpíše a život ide ďalej. Ale len pre Širokého a ďalších predstaviteľov Váhostavu. Mnoho drobných stavebných firiem si najalo ľudí, nakúpilo materiál, vykonalo svoju prácu a teraz malo prísť k výplatám. Keby som bol konateľom menšej stavebnej firmy a dostanem ponuku zúčastniť sa na stavbe diaľníc, asi si poviem, že mám nad sebou anjela strážneho. Taká zákazka. Diaľnice, veď tam sa točí hromada štátnych peňazí, rovnako ako peňazí z eurofondov...Nuž peňazí by bolo dosť, len sa akosi zadrhli pri medzičlánku celého reťazca a tým čiernym bodom je Váhostav.

Ak by si premiér Fico alebo minister Kaliňák dali postaviť dom, vybrali by si firmu, tej by zaplatili a táto firma by si najala ďalších drobných robotníkov a tým by nezaplatila, asi by si v budúcnosti už Fico a Kaliňák vybrali inú firmu. Firmu, ktorá si plní záväzky a má dobré meno. No na najvyšších miestach to asi nie je dôležité. Tam sa nehrá na dobré meno, stačí sa volať Široký a Váhostav. 

Nechápem, ako sa môže jedna firma, ktorá má stámiliónové dlhy naďalej uchádzať o štátne zákazky a naďalej vyhrávať v tendroch. Diaľnice, Bratislavský hrad, to je len zlomok, kde všade Váhostav ničí konkurenciu. Štát mu naďalej prihráva zákazky a bohužiaľ je potrebné jasne povedať, že vláda a príslušné ministerstvá vedome prehliadajú fakt, že Váhostav nemá peniaze a neplní si záväzky. Ich tieto fakty nezaujímajú, v tomto štáte sa prihrávajú zákazky podľa toho, kto je koho kamarátom. Prípad Váhostavu je toho vzorovým príkladom a mal by sa dať do učebníc. Keď raz niekto nemá peniaze a nie je schopný vyplatiť svojich veriteľov, takýto subjekt jednoducho nemá čo ďalej "robiť" za štátne. 

" Tento prípad vnímam ako prípad, na ktorom by mal štát ukázať pripravenosť zabrať, keď sa ľudia dostanú do situácie, za ktorú nemôžu,". To povedal v septembri 2012 premiér Fico, keď štát začal vyplácať peniaze smutne známym prepusteným šičkám zo spoločnosti Slotex Fashion. Teraz, keď ľudia opäť nedostali svoje ťažko odpracované peniaze kvôli nezodpovednosti objednávateľa zákazky, Váhostavu, premiér Fico mlčí. Rozumiem, že štát nemá a ani nemôže finančne hasiť všetky svinstvá, čo nezodpovední zamestnávatelia nechajú za sebou, ale aj teraz mohol Fico aspoň pustiť z úst pár teplých slov. 

To by si ale naložil do vlastného hniezda, že? Keď ide o nezodpovednosť svojho známeho, keď sa jedná o firmu človeka, ktorý pevne stojí za SMERom, vtedy kašlať na ľudí a nejaké trápne gestá. Kritizovať mecenáša svojej strany? To sa predsa nerobí. To si musia občania uvedomiť, aj keď nedostanú svoje peniaze. Aké sociálne...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?