Čo nám tým ministerstvo zdravotníctva chcelo povedať?

Autor: Tomáš Bosák | 17.12.2014 o 18:35 | Karma článku: 14,45 | Prečítané:  9824x

Na ministerstve zdravotníctva ešte stále nepochopili, že napraviť si svoje pošramotené renomé môžu vysvetľovaním, otvoreným prístupom a najmä ráznymi krokmi, ktoré zabránia ďalšiemu plytvaniu našich peňazí. 

V žiadnom prípade si nepomôžu trápnymi a zbytočnými tlačovými konferenciami, kde sa venujú úplne niečomu inému, ako je najakútnejší problém v zdravotníctve v posledných týždňoch, mesiacoch, rokoch. A to sú predražené zmluvy, do neba volajúce rozkrádanie štátnych peňazí.

Keď v súčasnosti ministerstvo zdravotníctva zvolá tlačovú konferenciu, nielen novinári, ale určite aj občania budú čakať, že sa dočkajú nových súvislostí v kauzách, ako bol predražený nákup CT prístroja, či pochybné zmluvy súvisiace so stravovaním v nemocniciach. Milióny eur unikajú v zdravotníctve každým dňom "do luftu", hoci úroveň v zdravotníctve je slabučká a každé euro potrebné. A na ministerstve zdravotníctva si páni a dámy zvolajú tlačovú konferenciu, kde pán Poprocký, riaditeľ Inštitútu zdravotnej politiky rozpráva všeobecné frázy a hlavnou témou sú všeobecní lekári. Pán Poprocký zrejme nebol dostatočne kompetentným, aby sa vyjadroval ku kauzám, no pobavilo ma, že on ani len nevedel odpovedať, kto určuje témy na tlačové konferencie. Odvolával sa na to, že sama spoločnosť, teda občania svojím dopytom vytvárajú témy. Nuž, to sú také analytické "drísty". Pri všetkej úcte k pánom lekárom, tí momentálne zaujímajú mňa ako občana minimálne. Zaujíma ma, kto vedome sa snaží kradnúť v rezorte ministerstva zdravotníctva, kam vedú nitky a kto stojí v pozadí kšeftu menom zdravotníctvo na Slovensku.

Ministerstvo zdravotníctva vyčistilo pár postov, prehodnotí pár zmlúv, ale stále reaguje len na to, čo objavia médiá, či opoziční politici. Systém ostáva nezmenený. Napokon keď pred pár dňami minister zdravotníctva odvolal riaditeľov nemocníc, zdôvodnil ich odvolanie tým, že tie mastné, predražené zmluvy neboli predložené vláde. To je detail, kozmetická blbosť. Minister zdravotníctva mal jasne odsúdiť tieto zmluvy a označiť to za zlodejinu. Ministerstvo zdravotníctva by malo ihneď preveriť všetky zmluvy, na ktoré má dosah a najmä obchodovať s firmami, kde jasne vidí, kto je na druhom konci. Lenže to by bol asi veľký problém pre tých, ktorí majú naše zdravotníctvo ako svoju zárobkovú činnosť. 

Takže skúsim odhadnúť ďalšiu stratégiu na ministerstve zdravotníctva. Budú sa zvolávať podobné trápne tlačové konferencie, z ktorých nepochopíme, čo nám chce ministerstvo zdravotníctva povedať a stratégovia okolo ministra budú dúfať, že občania a médiá sa cez vianočné sviatky poriadne napapajú a zabudnú, že v zdravotníctve je peňazí ako v žiadnom inom rezorte na Slovensku, len sa tak náhodne strácajú.

Napokon taký Paška to vyriešil brilantne. Odišiel z očí občanov a médií, opustil politiku...ale opustil aj zdravotníctvo?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Peniaze na reformu školstva v rozpočte nevidno

Školstvo je v rozpočte málo ambiciózne.

DOMOV

Polícia ide po stope nebezpečných odpadov zo skládky pri Bratislave

Zadržaný Grebeči s Vassalom spolupracoval.


Už ste čítali?