Kto vládne a kto sa prizerá v zdravotníctve

Autor: Tomáš Bosák | 9.11.2014 o 15:03 | (upravené 9.11.2014 o 15:55) Karma článku: 11,51 | Prečítané:  1888x

Na papieri by malo mať najväčšiu moc ministerstvo zdravotníctva a teda štát. V skutočnosti ostalo štátu pár zadĺžených štátnych nemocníc, problémy s kvalitou zdravotníctva a problémy so mzdami zamestnancov zdravotníctva. Skutočnú moc v zdravotníctve majú iné skupinky.

Penta už má na zdravotníctvo väčší vplyv ako si vieme predstaviť. Buduje dômyselný systém, ktorého cieľom je spraviť zo zdravotníctva dobre fungujúci obchod. Nie je to len skupovanie nemocníc, pokryla postupne každý stupeň, ktorý je potrebný pre ovládnutie zdravotníctva. Vytvorila sieť lekární, skúpila nemocnice, má zdravotnú poisťovňu a skrz Dôveru si vytvorila dokonca aj vlastné elektronické zdravotníctve. Za milión eur, ešte raz...za milión eur. Štát už investoval do elektronického zdravotníctva okolo 40 miliónov eur a zatiaľ je výsledok nulový. Penta sa na rozdiel od iných skupiniek a hlavne rôznych schránkových firiem prezentuje v zdravotníctve aspoň úplne otvorene.

A čo tá tzv. košická skupinka? Nuž Paškov vplyv v zdravotníctve hádam nikto nespochybňuje. To, že oficiálne náš zdravotnícky kápo má vplyv na mnoho firiem pôsobiacich v zdravotníctve, je tiež jasné. A zrejme tiež nie je náhoda, že predošlý minister za prvej Ficovej vlády Raši je z Košíc, terajší minister zdravotníctva je z Košíc, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne je z Košíc a takto by sme možno ešte našli veľa veľa pánov z Košíc, ktorý sú v zdravotníctve na prvých miestach. Aj preto sa Paška nikdy nestane ministrom zdravotníctva, pozícia predsedu parlamentu je vynikajúca a pozícia tzv. tieňového ministra zdravotníctva postačuje.

Nuž aká je to očista zdravotníctva, keď na podmytom a rozpadajúcom sa dome vymeníte komín, teda tú najvyššiu a najmenej podstatnú vec. Zvolenská pracovala pre Pentu, nový minister pracoval pre Pentu. Za bývalého vedenia sa obchodovalo na ministerstve zdravotníctva so schránkovými firmami a bude sa aj za nového vedenia. A to je ten najväčší problém. Lebo v zdravotníctve je peňazí až až, len ich využitie je otrasné. Na štátnych peniazoch sa priživujú schránkové firmy a rôzne skupinky. Ani Penta, ani Paška, ani ostatní by sa v zdravotníctve nedržali, keby tam nebol kapitál. Dobre vedia, že na zdraví si dáme my všetci záležať, naše peňaženky budeme otvárať dostatočne a naše peniaze sa často dostávajú na účet ľudí, ktorých identitu ani nepoznáme. Štát je len obyčajným štatistom a prizerá sa, čo sa v zdravotníctve deje. Smutné a zarážajúce.

PS : Novému pánovi ministrovi zdravotníctva prajem, aby používal vlastný rozum a používal NAŠE peniaze transparentne. Viac bohužiaľ nestihne spraviť a zrejme mu vlastne ani tí tajomní kostlivci v pozadí nedovolia....A len tak na záver si dovolím ministrovi pripomenúť, že zdravotníctvo...to sme aj my občania, pacienti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Polis: SNS po kríze výrazne stratila

SNS by získala menej percent, než bol jej volebný výsledok v roku 2016. Politológ za tým vidí správanie jej predsedu Andreja Danka.

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka. Mal byť hotový, bude meškať roky

Úsek plánujú dokončiť až v roku 2021.


Už ste čítali?