Arogantnosť pánov zo SMERu pokračuje

Autor: Tomáš Bosák | 1.9.2014 o 18:32 | Karma článku: 19,16 | Prečítané:  3642x

Premiér Fico na výročnom sneme SMERu v decembri 2013 varoval svojich "lokajov" v strane pred zlyhaním, arogantnosťou a korupčnými škandálmi. Zrejme vedel, prečo to hovorí.

Možno už vtedy mohol verejnosti povedať niečo o spoločnosti Star EU. Alebo možno by bol kompetentnejší k tomu niečo povedať minister Richter. Veď bol to pán minister, ktorý tak vrelo odporúčal starostom ešte za prvej Ficovej vlády spoločnosť Star EU, ktorá mala obciam a mestám vypomáhať pri eurofondoch. Zrejme musí ísť o prvotriednu spoločnosť svetového mena, ak dokáže zo 70 tendrov mať stopercentnú úspešnosť. V Bruseli sa zasa musia chytať za hlavu, ako to my vieme narábať s eurofondami. Možno to mal pán premiér na mysli v decembri 2013 na sneme SMERu.

Ono je to tak ako vždy pred voľbami. Podpredseda OKS pán Kuhn zverejní pred jesennými komunálnymi voľbami štúdiu o megaúspešnej spoločnosti Star EU a zavarí tým SMERu. Samozrejme, že niečo pravdy bude aj na tom, že mala stranička OKS potrebuje získať nejaké politické body a pomôcť svojim kandidátom pred voľbami. Či už bol úmysel pána Kuhna taký alebo onaký a či Európska komisia alebo naša polícia niečo vyšetrí (pravdepodobne sa opäť trestný čin nestal, len sú také indície...ako pri emisiách), opäť sa ukazuje, že SMER nie je schopný a ani ochotný vysvetliť zlodejinu. Alebo nazvem to slušnejšie. Prešľap.

Hráme sa tu na oslavy dňa ústavy a počúvame z úst politikov, ako je potrebné dodržiavať zákon a keď majú možnosť, skryjú hlavu do piesku a arogantne odmietajú odpovedať. Minister Richter, ktorý by mal vysypať, prečo spoločnosť Star EU tak vrelo odporúčal a prečo bola v tendroch tak stopercentne úspešná, uteká z rokovania vlády bočným vchodom. Premiér Fico je ticho ako mucha a venuje sa sankciám voči Ukrajine, ale keby bol v opozícii, už by zvolával tlačové konferencie a žiadal hlavu premiéra a ministra. 

Keď v decembri 2013 vystríhal svojich verných Fico pred zlyhaním a arogantnosťou, to bola len fraška. Svoj arogantný prístup v SMERe nie sú schopní zmeniť, lebo....lebo majú moc...a boja sa názoru ľudí. Boja sa, lebo vedia, že v najbližších voľbách to už nebude taká "prechádzka". Veď napokon za všetko hovorí krok pána ochrancu ústavy, predsedu parlamentu Pašku. Ten si najprv vybavil parlament lepšou ochranou pred novinármi a teraz aj zrušil deň otvorených dverí v národnej rade. Strach je veľký nepriateľ, že...?  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?