Ficovo blúznenie

Autor: Tomáš Bosák | 14.8.2014 o 21:25 | (upravené 14.8.2014 o 22:26) Karma článku: 14,52 | Prečítané:  2156x

Pred pár dňami bol spln, vraj akýsi "superspln" mesiaca. Zrejme nemal vplyv len na náš spánok a sústredenie, ale plne zasiahol aj myslenie a komunikačné zručnosti nášho pána premiéra.

Nechcem sa púšťať do debaty, kto má väčšiu pravdu, či stúpenci Ruska alebo Ukrajiny (a vlastne aj EÚ a USA). Aj Fico si môže vyjadriť vlastný názor. Mali sme premiéra, ktorému trčali len nohy zo zadku prezidenta Busha, teraz máme zasa premiéra, ktorý je polovicou tela v zadku Putina. Nech si každý urobí sám názor, kam by malo Slovensko smerovať..

Problém je, keď premiér krajiny si nepamätá, čo povedal pred pár dňami. Jeho superhovorca by mu mal dohovoriť. Fico totiž akosi pozabudol, že ministerstvo zahraničných vecí na čele s Lajčákom sa zúčastnilo ťažkých rozhovorov, ako sa zachová Európska únia ku vzťahu k Rusku. Sankcie poškodia mnohých podnikateľov na Slovensku, to áno, ale sú na svete a síce ťažko, ale dohodli sa na nich krajiny EÚ, teda aj Slovensko na čele s premiérom Ficom. Náš rusofil ale verejne, nie ako súkromná osoba, ale ako premiér krajiny, kritizoval sankcie proti Rusku aj po ich prijatí. Tým sa vymyká spoločnej zahraničnej politike EÚ a narúša spoločnú dohodu. Podotýkam SPOLOČNÚ.

A teraz to podstatné. Dnes, keď Ukrajina schválila možnosť sankcií proti Rusku, náš rusofil Fico horlivo kritizoval Ukrajinu, že ako je možné, že sa vymyká SPOLOČNEJ politike, ktorú má Ukrajina ťahať s EÚ. Fico je ten posledný, ktorý má poučovať Ukrajinu o spoločnom postupe, keď sám sabotuje spoločný postup s EÚ a dojednanú dohodu. Keď už chce Fico niekoho kritizovať, nech si najprv pozametá pred vlastným hniezdom. Buď je to tým splnom alebo si bol dať premiér za pohárik...

Nikto v súčasnosti nevie, ako dopadne kríza na Ukrajine, či zvíťazí vplyv Ukrajiny alebo vplyv EÚ alebo USA a vlastne o Ukrajinu ide až na poslednom mieste. No jedna vec je istá. Máme premiéra, ktorý si naozaj nevšimol november 1989, on ešte stále žije vo svete, keď boli zlí imperialisti a dobrí súdruhovia...Ale my už nežijeme vo východnom bloku, žijeme v Európskej únii, aj so všetkými jej chybami. Pri svojej vypočítavosti si možno Fico len "koleduje" o udelenie vyznamenania z rúk Putina - Hrdina Sovietskeho zväzu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Polis: SNS po kríze výrazne stratila

SNS by získala menej percent, než bol jej volebný výsledok v roku 2016. Politológ za tým vidí správanie jej predsedu Andreja Danka.

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka. Mal byť hotový, bude meškať roky

Úsek plánujú dokončiť až v roku 2021.


Už ste čítali?