Páni z KDH sa rozumejú aj hudbe

Autor: Tomáš Bosák | 4.8.2014 o 7:56 | Karma článku: 12,29 | Prečítané:  2592x

Pred rokom 1989 sa politika miešala aj do hudby. Ale nielen do hudby, aj celkovo do kultúry ako takej. V dnešnej dobe by politika mala byť striktne oddelená od kultúry, od filmu, hudby, od všetkého. Páni z KDH majú na to iný názor.

Už sa popísalo veľa o Gothoom Feste v Novej Bani. Skupiny, ktoré tam vystúpia, určite nebudú vyznávať žiadne romantické texty a modliť sa na pódiu. Ale zamerať sa len na predstaviteľov deathmetalu, to je krátkozraké. Veď stačí si pozrieť klipy aj iných hudobných štýlov a niekedy sa Vám bude zdať, že sledujete erotiku v priamom prenose podporenú tvrdými nadávkami, ktoré ale v anglickom jazyku nejako tak zľudoveli. 

Ak teda predstavitelia KDH zamerali svoju pozornosť na udržiavanie morálky, mali by sa venovať aj iným kultúrnym podujatiam na Slovensku, lebo v opačnom prípade vyznie aktivita pána Motyku, predsedu okresnej rady KDH v Žarnovici, len ako vytĺkanie politického kapitálu a snaha zviditeľniť sa pred pánom Figeľom v bratislavskom ústredí. 

V liste adresovanom organizátorom podujatia píše pán Motyka už v prvom odseku, že koná na základe "početných podnetov zo strany našich voličov". Pán Motyka a KDH teda vyjadrujú názor voličov KDH, nie drvivej väčšiny obyvateľov Novej Bane. V liste tiež tvrdí, že "verejná mienka občanov v meste nie je tomuto podujatiu naklonená". Žiadna petícia obyvateľov mesta nie je priložená. Na základe akého podnetu koná pán Motyka? Odvoláva sa na občanov. Ja tvrdím, že pán Motyka je len ambiciózny politik, ktorý sa snaží zviditeľniť a stúpať na kandidátke KDH.

Čo je dôležité vedieť, aj samotná strana KDH podporuje aktivity svojho člena, predsedu okresnej rady v Žarnovici. Súdruhovia z KDH len potvrdili, že KDH nikdy nemôže byť a nikdy nebude vlajkovou loďou slovenskej politickej scény. Jej názory sú orientované len na úzku skupinu ľudí a vždy to tak aj ostane. Ako fanúšik tvrdej rockovej, metalovej hudby môžem chodiť do kostola a žiadnym spôsobom si to neodporuje. Dôležité je, či človek, ktorý sa zúčastní festivalu v Novej Bani aj skutočne vyznáva štýl života, ktorý prezentujú kapely vo svojich textoch. Ale aj v takom prípade je to len jeho slobodné rozhodnutie.

Sám som zvedavý, či na festivale v Novej Bani sa bude na pódiách "grcať na kríž, vyzývať k orgiám a násiliu", ako to tvrdí vo svojom liste pán Motyka. Lebo inak to bude len ďalšia trápnosť zo strany KDH.

Ale nie je potrebné sa až tak čudovať. Blížia sa nám komunálne voľby a to si uvedomuje aj pán Motyka. Keby sa súdruhovia z KDH radšej zamerali na morálku vo vysokej politike. Boli vo vláde. Vtedy mali rozprávať o morálke a hlavne si pamätať prikázanie...NEPOKRADNEŠ. Nech sa k hudbe vyjadrujú fanušíkovia a odborníci hudobného priemyslu a nie druhoradí politici.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Polis: SNS po kríze výrazne stratila

SNS by získala menej percent, než bol jej volebný výsledok v roku 2016. Politológ za tým vidí správanie jej predsedu Andreja Danka.

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka. Mal byť hotový, bude meškať roky

Úsek plánujú dokončiť až v roku 2021.


Už ste čítali?