Procházkove tisíce, Ficove milióny..krásna, čistá politika

Autor: Tomáš Bosák | 26.7.2014 o 9:43 | Karma článku: 13,00 | Prečítané:  2300x

Nejaký naivný volič mohol uveriť (už po koľkýkrát?), že Procházka bude znamenať obrodu slovenskej zhnitej politickej špičky. Že bude slúžiť občanom, aspoň tak to vyhlasoval.  

Nazval by som to politickým panictvom u Procházku. Snažiť sa ušetriť v kampani nejaké drobné prostredníctvom Matoviča. Nuž...už bude vedieť. Bojujeme proti daňovým únikom, na každom kroku nás buzerujú, ako je potrebné platiť na čas odvody, účty, hypotéku. A politici si veselo dohadujú, ako ušetriť a nezdaňovať svoje výdavky. Nerobí to len Procházka, robia to tak nepochybne všetci, všetci zarábajú na vlastnú stranu ako vedia. Niektorí dostávali dary v igelitkách od dôchodcov, niektorí zarábali vlastnou hlavou milióny, iní chcú ušetriť na DPH. 

Procházka má čierny bod, to nepochybne. Koniec to ale pre neho neznamená. Káuz na Slovensku bolo mnoho a horších. A na Slovensku nie je v móde, aby politici po podobnom odhalení skončili a stiahli sa. To by ich tu veľa neostalo. V uhorkovej sezóne bola kauza Procházka - Matovič vhodnou témou pre médiá. Tie Procházkove tisíce sú ale oproti miliónom Fica vďaka vlastnej hlave len zanedbateľnou položkou. To ale nie je ospravedlnenie pre Procházku.

Smutné je, že v dianí tejto kauzy zaniklo napríklad to, že Generálna prokuratúra oznámila, že v prípade pochybného predaja emisií sa nejednalo o trestný čin, ide len o nejaké indície, že sa tak mohlo stať (takému vyjadreniu asi nechápe ani samotná Generálna prokuratúra) a ide o dieru v našom právnom systéme. Milióny, ktoré štát mohol mať, len tak kvapli niekomu na účet, lebo predával pod cenu. Kauza prvej Ficovej vlády. Milióny, nie tisíce ako v prípade Procházku. To už ale asi bolo dávno a zabúda sa...ako na všetky svinstvá v slovenskej politike. 

Kauza Matovič - Procházka ukazuje jasne, že slovenská politika bude špinavá, podpásová aj naďalej. A volič si momentálne môže vyberať len z horšieho zla. A potom sa politici čudujú, prečo toľko ľudí kašle na voľby. Nuž na to by si mali odpovedať hlavne páni politici. My budeme čakať na toho spasiteľa slovenskej politiky, len neviem či sa dočkáme niekedy...Zatiaľ nám totiž najdlhšie "kraľovali" a "kraľujú" exemplárne prípady v podobe Mečiara a Fica.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?