Keď sa z politika stane pajác

Autor: Tomáš Bosák | 21.6.2014 o 20:52 | Karma článku: 12,51 | Prečítané:  2334x

Sebareflexia sa na slovenskej politickej scéne nenosí. Mečiar, Gašparovič a ďalší to nepochopili, neodišli v správnom čase a stali sa úsmevnými figúrkami, ktorých niekedy sám volič pošle na smetisko dejín (alebo bohužiaľ do prezidentského kresla). Aj v súčasnosti sa nájde viacero politikov, ktorým by pohľad do zrkadla mal stačiť.

Politické strany na Slovensku si držia svojich "koňov" vo vrcholnej politike za každú cenu, aj keď evidentne "nestíhajú" a len berú svoj bohatý plat a výsledok je po nich viac ako žalostný.

Keď sa v SMERe, resp. v blízkosti SMERu hovorí o výmene niektorých členov vlády, premiér to vždy rázne odbije, Nuž čas ukáže, či radšej bude "držať" vo vláde slabých ministrov, len aby ich odvolaním neprejavil vlastný neúspech alebo konečne pochopí, že taký Čaplovič alebo Zvolenská boli jedným veľkým omylom a ich čas sa už dávno v slovenskej vláde naplnil. Zvolenská síce prišla s niekoľkými veľkými plánmi, ale okrem teórie mi nenapadá nič, čo by uskutočnila. Nula bodov. Veľa rečí za veľa peňazí (ministerský plat). A Čaplovič? Nuž v tomto prípade je hádam každému jasné, dokonca aj v SMERe, že tento pán to jednoducho nezvláda a slušne povedané, je potrebné mu otvoriť dvere a poriadne ich za ním zabuchnúť.

Ale aj v opozícii sa nájdu vhodní adepti. Napríklad pán Hrušovský, ktorého prezidentská kandidatúra bola nie prehrou, ale totálnym debaklom. A čo...oprášil sa a možno o päť rokov znova skúsi šťastie. A Frešo? To je kapitola sama o sebe. Veľa rečí, hrubý hlas, kvetnaté reči o alternatíve voči SMERu a....ostal len regionálnym politikom, ktorý celú svoju stranu premenil len na nástroj, ako opäť byť zvolený za župana. A sám som zvedavý, čo pán Frešo spraví. Či sa bude držať zubami nechtami a ešte viac potvrdí, že nemá na to viesť politickú stranu alebo odíde predčasne sám. Zasa tá sebareflexia...

Nuž a ťažko sa bude odchádzať aj premiérovi Ficovi. Raz v minulosti vyhlásil, že si nevie predstaviť, že by funkciu premiéra vykonával viac ako jedno volebné obdobie...Tak zrejme si to vie predstaviť, prezidentské kreslo ostalo zarúbané a tak je potrebné ťahať to ďalej, minimálne aspoň do ďalších prezidentských volieb. Som zvedavý, ako skončí politická kariéra premiéra Fica. Zatiaľ mi vychádzajú dve alternatívy. Buď skončí ako Mečiar, čo je vysoko pravdepodobné alebo ako Gašparovič, to znamená na sklonku politickej kariéry dohniť v prezidentskom úrade.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Polis: SNS po kríze výrazne stratila

SNS by získala menej percent, než bol jej volebný výsledok v roku 2016. Politológ za tým vidí správanie jej predsedu Andreja Danka.

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka. Mal byť hotový, bude meškať roky

Úsek plánujú dokončiť až v roku 2021.


Už ste čítali?