Jednoduchý rozdiel medzi Gašparovičom a Kiskom

Autor: Tomáš Bosák | 9.6.2014 o 22:31 | Karma článku: 17,57 | Prečítané:  5061x

Nie je ťažké nájsť pár rozdielov medzi súčasným a nasledujúcim prezidentom. Jeden je politický dinosaurus a taktnosť mu veľa nehovorí, druhý je zasa politický panic a snaží sa vystupovať ako ľudomil.

Pri asi poslednom veľkom vystúpení Gašparoviča v médiách, vo verejnoprávnej televízii, súčasný pár prezident vyhlásil, že je možnosť, že ešte tento týždeň vystúpi pred poslancami so správou o stave republiky. Vraj má všetko v hlave a vie, čo by povedal..."Takže to nie je problém," 

Nuž budúci pán prezident Kiska pred pár dňami v komerčnom rádiu vyhlásil, že chce pripraviť podrobnú správu o stave v našej krajine a mala by byť pripravená do konca roka 2014. Ešte raz opakujem do konca roka. Nie tento týždeň. Pochybujem, že Gašparovič dokáže mať tak dôležitú "správu" v hlave a Kiska ju bude pripravovať so svojím tímom viac ako pol roka. 

Nie je potrebné hľadať veľa rozdielov, stačí sa pozrieť na pohľad oboch pánov k tak dôležitému dokumentu, akým by mala byť správa o stave republiky. Jedná sa len o papier, ktorý síce nič nezmení, ale môže presne pomenovať problémy a stav, v akom sa nachádza naša krajina. Gašparovič to dokáže za pár minút, či hodín, Kiska si bude správu pripravovať týždne, mesiace.

Povrchnosť a nezáujem. To je to, čo Gašparoviča zdobilo. Nezáujem o krajinu, ľudí v nej. Posledný týždeň už nie je možné dobehnúť zameškané za niekoľko rokov. Aj preto stratil prezidentský úrad vážnosť. To je jediné, čo ostalo po Gašparovičovi. Prezidentský palác, ktorý je na smiech. A vlastne ešte jedno ostalo nášmu prezidentovi vlastné. Že je len chvostom súčasného premiéra. Jeho obhajoba Fica, že si zle vysvetľujeme jeho prirovnávanie dobrovoľnej účasti vojsk NATO na Slovensku s vpádom vojsk Varšavskej zmluvy v roku 1968 len potvrdzuje, že my sme v posledných rokoch prezidenta nemali. Mali sme len figúrku bez vlastného názoru.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?