Takto sa kontrolujú politici

Autor: Tomáš Bosák | 1.6.2014 o 13:39 | Karma článku: 19,09 | Prečítané:  1906x

Nové volebné pravidlá, financovanie volebných kampaní, či transparentnejšie financovanie politických strán. Dojemné, aké túžby a ciele majú páni politici, no jedna vec je papier, lepšie povedané zdrap papiera a druhá vec je realita.

Stačí poukázať na jeden prípad z posledných dní. Nie je potrebné sa ani rýpať vo financovaní kampane politikov, či vo financovaní politických strán. Tam sa občan nikdy nič nedozvie. No aj tak banálna vec, ako je podanie majetkových priznaní, robí niektorým politikom veľký problém. A sankcia? No v zákone nejaká je, ale reálne často žiadna. Stačí byť v správnej strane, že pán Koterec?

Miloš Koterec, štátny tajomník na ministerstve obrany podal majetkové priznanie deň po termíne, teda 1. apríla. Nakoľko zrejme neležal s maláriou v posteli, situácia je jasná. Mal by platiť za omeškanie a nedodržanie zákona. Páni a dámy zo SMERu dokázali nájsť aj v porušení zákona ospravedlnenie. A naozaj banálne, smiešne, trápne a smejúce sa poctivým občanom do tváre. Zdôvodniť porušenie zákona tým, že podateľňa Národnej rady už bola zatvorená...no úbohé. Odporúčam pánovi Koterecovi pozrieť sa nabudúce na stránku Slovenskej pošty a zistí, že napríklad taká pošta na Tomášikovej ulici v Bratislave je otvorená v posledný marcový deň, kedy sa podávajú daňové priznania, do polnoci. Je to ale asi pod úroveň postaviť sa do radu medzi "normálnych" občanov na pošte.

Keď už pán Koterec, uvedomujúc si porušenie zákona, vyhlásil, že je ochotný platiť pokutu, jeho "kamaráti" zo SMERu ho aj napriek tomu podržali a radšej budú vyzerať pred celým národom ako...ani to neviem nazvať...ako by mali priznať, že ich človek pochybil. Taká pani poslankyňa za SMER Nachtmannová sa v televízii nezmohla ani na jednu súvislú vetu, keď sa jej novinár pýtal, či si nemyslí, že bol porušený zákon. No fraška, hnusná fraška.

Páni zo SMERu stále nepochopili, že nie sú nadľudia a že z ich prešľapov už majú ľudia plné žalúdky. Som zvedavý, kto by sa zastal "obyčajného" človeka na daňovom úrade, keby tvrdil, že 31. marca už bolo všetko zatvorené, tak podal daňové priznanie až 1. apríla. Na Slovensku sú ľudia podelení asi do troch kategórií, rovní, rovnejší a potom ešte tí z vládnej strany...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Hamšík vyrovnal gólový rekord Maradonu v drese Neapola

Marek Hamšík dal za Neapol 115 gólov.

PLUS

Piekol macesy a mal baňu. Jeho slovenská továreň prežila dodnes

Maces kupujú hlavne ľudia s problémami s trávením.


Už ste čítali?