Nulový politik a nechápajúci premiér

Autor: Tomáš Bosák | 28.5.2014 o 19:46 | (upravené 28.5.2014 o 20:44) Karma článku: 17,04 | Prečítané:  2558x

Jeden politik, pán prezident Gašparovič kritizuje našich europoslancov a druhý politik, pán premiér Fico zasa nerozumie slovenskej politike. Nuž, možno je už konečne čas skončiť.

Je pravda, že europoslanci sú svojim voličom vzdialení a ich aktivita stúpa len tesne pred voľbami. Chýba akýsi medzičlánok medzi Štrasburgom, Bruselom a Slovenskom. My voliči často ani netušíme, čo sa v Európskom parlamente deje. Zároveň si ale myslím, že hocikto má právo kritizovať europoslancov za nečinnosť, len nie prezident Gašparovič. Áno, ten náš prezident, ktorý by chcel, aby europoslanci vystupovali aj v slovenskom parlamente. Nuž, len tak pripomeniem Gašparovičovi, že sa skrýva v prezidentskom paláci, v parlamente sa bojí vystúpiť, aby sa mu nepoplietol jazyk a odmieta akúkoľvek konštruktívnu debatu so svojimi odporcami. Náš pán prezident jednoducho žije vo svojom svete a tam nech aj ostane. Neberme mu jeho svet, veď už odchádza na smetisko politických dejín. Kukan nazval ešte veľmi slušne Gašparovičove slová.."taká hovadina.."

Gašparovič kritizuje za nečinnosť a on je vzorom nečinnosti.

A Fico tvrdí, že nerozumie zrazu slovenskej politike. Tak ja mám pocit, že potrebám Slovákov už premiér Fico nerozumie dlho. Je ťažké znášať vlastný pád. Lebo práve to sa deje. SMER stráca dych a aj keď je jeho porážka ešte pekne ďaleko, pomaly sa blíži. Fico zrejme rozumel slovenským voličom a slovenskej politike, len keď mu rástli preferencie. Teraz, keď stráca vlastných voličov a nevie ich zmobilizovať, sa vyhovára na nechápavosť. A možno časom bude obviňovať aj nás všetkých voličov, že to my chceme zle Slovensku a nevieme doceniť úlohu nášho premiéra pre našu krajinu. 

Keď Fico tvrdí, že eurovoľby nie sú pre nás voličov dosť sexi, tak aj SMER prestáva byť na Slovensku sexi, tak ako prestalo byť pred pár rokmi aj HZDS. 23 rokov s Ficom stačilo. Každá láska postupne vybledne...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?