Nechutný tieň slabého politika

Autor: Tomáš Bosák | 10.5.2014 o 13:08 | (upravené 10.5.2014 o 13:25) Karma článku: 26,07 | Prečítané:  7052x

Gašparovič má dosť prešľapov na svojom politickom tričku, ale jeho nemohúcnosť a neschopnosť v prezidentskom úrade degradovala post prezidenta na samé dno. Úplné dno.

Gašparovič je politik, ktorý prežil celú svoju politickú kariéru v tieni silnejších a svojou prispôsobivosťou sa dokázal vyhrabať až na najvyššie posty. V podstate akoby mal na krku stále nejaký obojok a pri sebe svojho pána. Dlhé roky bol hlavným prisluhovačom Mečiara, aby v správnom momente opustil potápajúcu sa loď a prisal sa k Ficovi. Prezidentský úrad poňal ako vazalstvo voči strane Roberta Fica.

Všetky tie slovné prešľapy Gašparoviča, to je to najmenej. Náš pán dosluhujúci prezident nebol schopný rozmýšľať sám, je a bol neschopný ako hlava štátu postaviť sa na vlastné nohy a konať slobodne. Možno sú to neúctivé slová k hlave nášho štátu, no úctu si je potrebné zaslúžiť. A Gašparovič ju stratil už dávno.

Kiska, novinári a politológovia sa čudujú nad rozhodnutím Gašparoviča nestretnúť sa s novozvoleným prezidentom. Nie je sa čomu čudovať. Ja Gašparovičov postoj úplne chápem. On sa s Kiskom nemôže stretnúť, lebo počas stretnutia by nemohol čítať nadiktovaný prejav, musel by rozprávať a reagovať spontánne na aktuálne témy, ktoré by Kiska chcel prebrať. Toho Gašparovič nie je schopný. Jeho ponuka neformálnosti a pomoci Kiskovi v budúcnosti vyznieva asi tak, ako keď niekomu by som napľul do tváre a potom by som ho chcel poutierať.

Od Gašparoviča už nečakajme chvalabohu absolútne nič. Vždy bol slabým politikom, len figúrkou svojich pánov a svoj tieň neprekročil ani teraz. Jeho nechutný tieň neschopnosti a apatie ostane v prezidentskom paláci ešte veľmi dlho a nový prezident Kiska bude mať čo robiť, aby sa úrad prezidenta stal úradom, ktorý budú brať občania tejto krajiny vážne. Gašparoviča bral vážne málokto. Len sme ho nejako museli pretrpieť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

KOMENTÁRE

Skutok sa stal. Únos sa vracia sa do kín aj do parlamentu

Mantru „skutok sa nestal“ verejnosť často vníma presne naopak.


Už ste čítali?