Schizofrénia špeciálnej prokuratúry

Autor: Tomáš Bosák | 17.4.2014 o 20:42 | (upravené 17.4.2014 o 21:05) Karma článku: 25,51 | Prečítané:  1943x

Je smutné, že orgány iného štátu, v tomto prípade Švajčiarska, nám posúvajú indície, že na kauze emisie sa predsa len niekto nabalil a naše kompetentné úrady buď sú slepé alebo sa slepými robia.

Už v čase prvej Ficovej vlády bolo každému evidentne jasné, že predaj emisií bolo jedno veľké svinstvo a niekto sa nabalil na štátnych peniazoch. A síce sa kauza na nejaký čas upratala, do hry ale vstúpili švajčiarske orgány, ktoré mali tým našim ešte v roku 2012 oznámiť meno úradníka, ktorý pracoval na ministerstve životného prostredia a na účet v švajčiarskej banke mu nabehlo 3,8 milióna dolárov. Asi len ťažko išlo o odmeny, či nasporené úspory. 

Ak má mimovládka k dispozícii uznesenie prokuratúry vo Švajčiarsku, kde je meno nášho bývalého úradníka vyčiernené, tak zrejme Švajčiari neboli takí amatéri a neposlali aj našim úradom vyčiernené dokumenty. No špeciálny prokurátor Kováčik dokonca tvrdí, že žiadne oficiálne dokumenty od Švajčiarov nemáme. Asi pána Kováčika nie je potrebné brať úplne vážne, lebo špeciálna prokuratúra tára jedno cez druhé.

Hovorkyňa špeciálnej prokuratúry totiž tvrdí, že nebudú odpovedať na novinárske otázky, lebo kauzu emisného obchodu ešte neukončili. Na druhej strane ale špeciálny prokurátor Kováčik odpovedá Aliancii Fair-play, že „nebolo zistené, že by Vami uvádzaný úradník získal ekonomický benefit v súvislosti s predajom emisií,“. Tak buď sa ešte vyšetruje, alebo už špeciálna prokuratúra všetko ukončila. Kováčik zrejme netuší, čo rozpráva hovorkyňa a naopak. To len dokresľuje celú kauzu, ktorá je jasným zlodejstvom a napriek tomu sa všetko zahrabe pod zem. Chudáci Švajčiari si radšej mali všetko nechať pre seba.

Je to vlastne typická slovenská kauza. Do neba volajúca špinavosť, rozkradnutie štátnych peňazí a všetci, ktorí boli politicky zodpovední za kauzu, si ďalej spokojne krochkajú. Nie nadarmo nám hrozí, že nám nebudú vyplatené eurofondy, už aj v Bruseli pochopili, že u nás sa kradne naozaj štýlovo...Na tých povestných "10 percentách do vrecka" asi predsa len niečo bude. Až na to, že tam "hore" berú viac ako 10 percent. Stačí sa pozrieť na kauzu emisie...   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka. Mal byť hotový, bude meškať roky

Úsek plánujú dokončiť až v roku 2021.


Už ste čítali?