Ovce, kozy, kravy a Čaplovič

Autor: Tomáš Bosák | 12.3.2014 o 19:08 | (upravené 12.3.2014 o 19:34) Karma článku: 12,29 | Prečítané:  1767x

Triumvirát Čaplovič, Jahnátek a Richter sa neustále predbieha, kto z nich vymyslí väčšiu "vtákovinu". Pomyselné prvenstvo najnovšie drží minister školstva.

Už sa mohlo zdať, že Čaplovič sa poučil z prenájmu audiny, nákupu drahého alkoholu, či kvetov. No ako sa hovorí, zlá zelina nevyhynie. Čaplovičove rekvalifikačné kurzy pre zamestnaných sa stali v priebehu pár hodín naozaj hitom.

Ešte dokážem pochopiť ten úmysel, že ministerstvo školstva má záujem aj o zvýšenie odbornosti medzi zamestnanými občanmi a že pre nezamestnaných sú vyčlenené iné kurzy a iné peniaze. Keď už ale Čaplovič tvrdí, že profesie ako kamenár, chovateľ kôz, chovateľ oviec, hovädzieho dobytka, pestovateľ ovocia a ďalšie "chuťovky" vyberal na základe dopytu zamestnávateľov, tak by som chcel vedieť, medzi akými zamestnávateľmi pán Čaplovič bol, resp. jeho podriadení. Pri všetkej úcte k týmto profesiám totiž zamestnaný človek sa len ťažko pôjde vo svojom voľnom čase zdokonaľovať v chove oviec a kôz, keď radšej môže na čierno zarobiť pekné peniaze napríklad v Rakúsku alebo sa vo voľnom čase venovať rodine.

28 miliónov eur na asi 5500 ľudí, nuž bude to drahé dojenie dobytka. Chcel by som vedieť, či tento jedinečný nápad skrsol v hlave pána ministra alebo mu to poradili jeho poradcovia, ktorí predpokladám tušia, ktoré spriateľené firmy by mohli tieto kurzy zabezpečovať. Ak sa teda ministerstvo školstva vydalo cestou elektronických kurzov a chce mať na Slovensku len viac bačov, tak potom sa to Čaplovičovi vydarilo na jednotku. Pán minister len poukázal na to, že on absolútne netuší, aké problémy má školstvo a čo potrebuje. Rád by som tak o rok od pána ministra videl analýzu, na koho sme tých 28 miliónov vyhodili. Ktorí "kamaráti" dostali všimné do vrecka.

Verím, že aspoň pán minister sa naučí prostredníctvom elektronických kurzov, ako správne držať ovcu, kozu, či kravu. Nech sa aspoň niečo užitočné naučí, keď už mu to úradovanie vôbec nevychádza. A možno to v budúcnosti využije, lebo v terajšej vláde  a celkovo v našom parlamente je viacero bačov, ktorí by si zaslúžili skončiť na salaši...Medzi dobytkom a tým, s čím sa hnojí...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?