Gašparovičov "sólo výstup" = hanba

Autor: Tomáš Bosák | 9.3.2014 o 12:30 | (upravené 9.3.2014 o 12:48) Karma článku: 27,57 | Prečítané:  5300x

Čakal som, či Gašparovičov prejav k súčasnej medzinárodnej situácii pozostávajúci z pár nesúvislých viet, po rokovaní troch najvyšších ústavných činiteľov, bude posledný. Zdá sa, že áno. Našťastie.

Súčasný prezident bol zrejme donútený vyliezť zo svojej ulity a prehovoriť k národu vzhľadom na napätú situáciu na Ukrajine. Od hlavy štátu by občan mal čakať štátnický prejav, uistenie, jasné stanovisko. Od našej hlavy štátu je možné počuť len vety, ktoré dávajú dokopy málo zmysluplného. Už len pomenovanie Európskej únie, NATO, či OSN robí Gašparovičovi veľké problémy. Teraz sa síce vyhol svojej obľúbenej fráze "Organizácia spojených nádorov", ale najprv použil pomenovanie "inštitúcie", v ďalšej časti vety z toho už boli "inštitúty". Nuž u terajšieho pána prezidenta sme si už museli zvyknúť na slovo hanba.

Ak Gašparovič hovoril o tom, že Slovensko si k situácii na Ukrajine nemôže dovoliť sólo výstup, tak aj pán prezident by sa mal zdržať akéhokoľvek sólo výstupu na slovenskej politickej scéne. Až do svojho odchodu do politického dôchodku. A potom už jeho slovné hračky nebudú nikoho zaujímať a Slovensko sa nebude musieť hanbiť za svoju hlavu štátu v zahraničí. Nech už bude prezidentom Fico, Kiska, Kňažko, Procházka, myslím si, že hlbšie sa už padnúť nedá. Autorita hlavy štátu dosiahla vďaka Gašparovičovi úplný suterén.

Keď po vystúpení pred novinármi Gašparovič podržal a podal barlu Ficovi, ani len netušil, ako veľmi charakteristické bolo toto jeho konanie. Svoju prezidentskú funkciu vykonával podobne. Bol len sluhom jednej politickej strany, obyčajným pomocníkom bez vlastného názoru. Bez urážky. Ale je to tak. Jeho "prezidentovanie" malo iba jediné pozitívum. Aspoň bola sranda. Ale bola to drahá sranda... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Hamšík vyrovnal gólový rekord Maradonu v drese Neapola

Marek Hamšík dal za Neapol 115 gólov.

PLUS

Piekol macesy a mal baňu. Jeho slovenská továreň prežila dodnes

Maces kupujú hlavne ľudia s problémami s trávením.


Už ste čítali?