"Manažér" Paška

Autor: Tomáš Bosák | 20.2.2014 o 18:23 | (upravené 20.2.2014 o 18:43) Karma článku: 26,92 | Prečítané:  4102x

Predseda parlamentu Paška má byť politickým garantom zmien v justícii. Je to ten istý pán, čo nakupoval bezpečnostné zariadenia pre zvýšenú ochranu budovy parlamentu bez verejného obstarávania? 

Nuž na to je potrebné naozaj silný žalúdok. Na jednej strane si Paška nakupuje formou dodatku bez verejnej súťaže a na druhej strane má ešte tú hrošiu kožu zvolávať politické strany a rokovať o zmene ústavy, aby nám pán predseda parlamentu všetkým ukázal, ako dokáže stmeliť politické strany, keď ide o zmeny v justícii. 

Či bolo Paškovo šafárenie len využitím diery v zákone alebo naozaj pochybil sa dozvieme neskôr, vlastne zrejme sa dozvieme jediné. Všetko prebehlo v súlade so zákonom. Ako vždy. Napokon také je aj stanovisko kancelárie Národnej rady. Všetko ostatné je klamstvo a zavádzanie. Samozrejme na manažéra Pašku nesmie padnúť ani tieň podozrenia. Najmä nie teraz pred voľbami a najmä nie teraz, keď Paška zobral na seba tú ťarchu zmien v justícii. Je to naozaj až komické, že tento "manažér" má byť garantom zmien v justícii a prehovoriť k spolupráci opozičné strany.

Nuž Paška už pred novinármi naznačil svoju stratégiu. V jeho manažérskom ponímaní sa nejedná o rokovanie. On predostrel papiere a chce podpis opozičných poslancov, je mu jedno ktorých, hlavne nech má Paška 90 hlasov v parlamente. Ak opozícia nebude spolupracovať, SMER si utrie ruky a spustí cielenú kampaň, že on bol za zmeny v justícii, len tá hnusná opozícia zlyhala. Nuž aj to prevolebný boj na slovenský spôsob. Je jedno, o akú vážnu spoločenskú oblasť sa jedná, hlavne že ju dokážu politicky vyciciať vo svoj prospech. Som zvedavý, či si niekto z opozície túto "hru s guľkami" so SMERom zahrá.

Len keď už tak strašne chce vládna strana prekopávať stav v justícii, tak už by si mohla nájsť vhodnejšieho predáka a nie arogantného predsedu parlamentu, ktorý zdvíha žlč nejednému Slovákovi. Nech sa pán predseda parlamentu najprv naučí nakupovať v súlade so zákonom alebo nech sa radšej venuje svojmu zdravotníckemu biznisu ako sa pletie právnikom do remesla. A veď predsa "špičkových" právnikov je v SMERe na rozdávanie. Stačí začať od predsedu strany...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?