Pán Kaliňák, dajte si facku!

Autor: Tomáš Bosák | 5.2.2014 o 19:24 | (upravené 5.2.2014 o 19:45) Karma článku: 27,03 | Prečítané:  2349x

Náš pán minister vnútra, to je ten, čo o všetkom vie a všetko videl a zvyčajne začne konať až keď ho ľudské príbehy alebo médiá vyzlečú donaha. Vtedy srší nápadmi a reformami.

Útok vyholených hláv, aký sa udial v Nitre a bol vo veľkom medializovaný, sa možno v menšom meradle udeje v každej časti Slovenska aspoň raz do mesiaca. Som o tom presvedčený. Extrémisti na Slovensku majú v niektorých mestách silnú pozíciu aj preto, že mnoho príslušníkom policajného zboru má medzi nimi známych, či dokonca s nimi sympatizuje. Druhá vec je, že na Slovensku je málo politickej odvahy ráznejšie zakročiť proti extrémistom. Ale to je už na inú debatu, odbornejšiu.

Smutné je, že Kaliňák a Gašpar sa teraz začnú predháňať v nápadoch, ako bojovať proti extrémistom. A to len a len preto, že médiá naklonili verejnosť na svoju stranu a rázne odsúdili nečinnosť polície pri vyšetrovaní útoku v Nitre. A to mala polícia celý čas kamerové záznamy. Ak policajný prezident a minister vnútra tvrdia, že úmyselne sa vyšetrovanie naťahovalo, lebo sa čakalo na možnosť udeliť prísnejšie tresty, tak je to naozaj necitlivosť a arogantnosť voči dotknutým osobám a nakoniec aj voči všetkým občanom Slovenska. Čo potom možno čakať od Gašpara a Kaliňáka? Ak budú môcť zatknúť mafiánskeho bossa, budú čakať na možnosť prišiť mu ďalšie zločiny? A on medzitým utečie na Belize alebo do Venezuely. Za podobné výhovorky by sa naozaj hanbili aj malé deti v škôlke. Kaliňák ani zďaleka nebojuje s extrémizmom, osudy obyčajných ľudí má "na háku". Kaliňák bojuje len s verejnou mienkou a so svojou mierou obľúbenosti.

Ako môže minister vnútra a policajný prezident na jednej strane tvrdiť, že bojuje s extrémizmom a podľa nových právnych noriem budú práve policajti rozhodovať, čo je znakom extrémizmu? Čiže ak sa policajt rozhodne, že tento hákový kríž nie je extrémistický, tak sa nič nedeje a všetko je v poriadku. Tak ako to bolo v Nitre. A to som si až doteraz myslel, že hákový kríž je len jeden...

A že podľa Gašpara a Kaliňáka predbehli médiá policajný zbor v vznesení obvinenia proti útočníkom v Nitre? Pán minister dajte si facku a prestaňte oblbovať ľudí. Týždne, mesiace bolo ticho a zrazu sa polícia rozhýbala? Až tak, že útočníci sú na slobode?

Tento pán Kaliňák má byť potenciálnym premiérom? Nuž demagóg ako demagóg. Nič sa nezmení. Klamať a zavádzať sa bude naďalej rovnako... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?