Pentatrik, zlodejské emisie...a my hlúpi plaťme dane

Autor: Tomáš Bosák | 30.1.2014 o 19:11 | (upravené 30.1.2014 o 19:33) Karma článku: 31,54 | Prečítané:  4029x

Január. Daň z motorových vozidiel, daň za nehnuteľnosť. V správach nás upozorňujú, aby sme nepremeškali termíny, lebo nám hrozí finančný postih. A vzápätí na to sa na svetlo sveta dostane informácia, že Penta obabrala šikovne štát o niekoľko miliónov, o emisnej kauze sa nič nedozvieme a naše peniaze sa veselo kotúľajú na predvolebné šaškovanie.

Účtovný trik, či vybabranosť Penty, je mi jedno, ako to kto nazve. Výsledok je rovnaký, štát prišiel o milióny eur, ktoré Penta vďaka skvelému načasovaniu spojenia Dôvery a Apolla nemusí zaplatiť. A ten pán, čo najviac šetrí, minister financií Kažimír, konsolidátor najväčší, to Pente ešte v roku 2009 odobril..Nuž teraz je snáď zbytočná otázka, ako ďaleko a blízko má SMER k Pente a naopak a rovnako kacírska je otázka, či v byte na Vazovovej Fico sedel. Nie je potrebné sa pýtať, odpoveď sa dostaví sama. Teraz ušetrila Penta toľko miliónov, nabudúce zasa niečo uleje a všetko v súlade s našimi deravými zákonmi. A vždy v tieni sa nachádza nejaký ten smerácky politik..Náhoda?

Emisie. Zlodejina najhrubšieho zrna. Niekto si len tak vytvoril podivnú firmičku a obabral náš sprostý štát o nejaké tie milióniky...Chudáci švajčiarski policajti, keby vedeli, že tie ich vyšetrovacie spisy u nás padnú rovno do čiernej diery, aby si dvakrát rozmysleli, či nám výsledok vyšetrovania odstúpia. Ale pán minister Kaliňák síce nepozná ten spis, ale on tuší alebo predpokladá, že žiadny politik sa v spise o emisiách nenachádza. Čo iné mu ostáva. Arogancia pána Kaliňáka rastie s blížiacim sa časom jeho možného povyšenia...

Alebo slovenský folklór. Eurofondy. Čerpať ich kvalitne nevieme a ešte aj z toho mála, čo zaplatíme, musíme Európskej únii vrátiť milióny kvôli netransparentným verejným obstarávaniam. A tak si múdre vládne hlavy zmysleli, že pozmenia zákon a našim farmárom dovolia čerpať časť eurofondov aj bez verejného obstarávania. Nuž tých pokút z únie asi nebolo dosť. Hlavne, že tí farmári so správnym tričkom dostanú eurofondy bez kontroly.

A to nehovoriac o tom, ako šialene sa bude rozdávať náš rozpočet pred voľbami. Do marca nebude existovať žiadny deficit..

A potom nech nás niekto z daňového úradu buzeruje, že sme zle vyplnili daňové priznanie...Keď moje dane končia na účtoch tých pánov tam hore...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?