Tempo v reformách justície udáva iný pán a nie Borec

Autor: Tomáš Bosák | 22.1.2014 o 18:07 | (upravené 22.1.2014 o 18:23) Karma článku: 23,08 | Prečítané:  1194x

Ak to pán premiér myslel vážne, že tempo v reformovaní justície udáva a má udávať minister Borec, tak buď nevie, čo hovorí alebo má úplnú pravdu. Bohužiaľ.

Blíži sa totiž polovica volebného obdobia a minister Borec je pre mňa ako vánok v Karibiku. Príjemný, zriedkavý a neviditeľný. Nie že by som sa chcel nejako dotknúť odborných kvalít pána ministra, ale bohužiaľ za takmer dva roky vládnutia vidím v justícii len veľkú čiernu prehlbujúcu sa dieru. Čiže ak naozaj udáva tempo v reformách justície pán Borec, potom sa ani ničoho prevratného v tomto volebnom období nedočkáme.

A možno by aj Borec mal snahu niečo zmeniť, ale na to je príliš osobnostne slabý minister. Na krk mu dýcha hlavný právnik Slovenska, pán premiér a v pozadí ťahá všetkými reformami justície predseda všetkých predsedov pán Harabin. Hovoriť o oddelení justície a politiky na Slovensku je v prípade terajšieho stavu priam urážlivé. Nech už má Fico v zásuvke akúkoľvek, podľa jeho slov, "radikálnu" zmenu v justícii, je zrejmé, že sa ňu bude pýtať aj samotného Harabina. Ale možno nás pán premiér pozitívne prekvapí a všetci mu zatlieskame. Ale teraz späť do reality...

Vzhľadom na to, že na Slovensku žije dosť inteligentných ľudí, neviem ako vyznieva pre nich v súčasnosti to radikálne riešenie v justícii skrz nášho pána premiéra. Ja si dovolím len tak slušne konštatovať, že sú necelé dva mesiace do volieb a reforma justície je celkom ľúbivá téma pre verejnosť, hlavne keď sa za dva mesiace nestihne zreformovať nič. A prezident, pán premiér sa už v tejto funkcii predsa "vidí", má nejaké tie právomoci vo veci menovania niektorých postov v súdnictve. A napokon s menovaním generálneho prokurátora bol Gašparovič skvelým pokusným králikom, či prezidentská funkcia má nejaký význam a možnosť ovplyvniť politické dianie.

Nuž, ak som sa dotkol čestných úmyslov pána premiéra a urazil snaživého pána ministra spravodlivosti, tak sa ospravedlňujem. Ale asi sa ani nie je prečo ospravedlňovať...tých reforiem v justícii už bolo požehnane, preto to tak "skvele" aj vyzerá...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?