Čo chýba pravicovým stranám?..Razantnosť

Autor: Tomáš Bosák | 2.1.2014 o 20:55 | (upravené 2.1.2014 o 21:21) Karma článku: 19,76 | Prečítané:  1178x

Razantnosť, tvrdosť, skvelé využitie médií, schopnosť "predať sa". A najmä zmeniť štýl politického boja, lebo presne to Fico urobil po voľbách v roku 2010. 

Prečítal som si viacero úvah na začiatku roka, čo všetko nás čaká v roku 2014. Okrem tradičných informácií, že prezidentom bude pravdepodobne Fico a na olympiáde v Soči sa budeme biť v hokeji o medailu, ma zaujal niekde komentár, že pravica bude mať v troch voľbách v roku 2014 šancu na svoju obrodu a znovuzrodenie. Nuž niečo podobné sa hovorilo aj pred župnými voľbami a ak za vzkriesenie možno pokladať Frešovo víťazstvo v Bratislave, tak potom SMER ostane vo vláde asi naveky.

V roku 2010 dokázali Radičovej stúpenci, či SaS skvele využiť sociálne siete, či možnosť vyjadrovať svoj názor na internete. Vtedy SMER ostal prekvapený, že politickú reklamu na internete podcenil. Fico sa ale poučil a využíva zbrane pravice a je potrebné si otvorene povedať, že je jasnou mediálnou jednotkou, lebo dokáže rozpitvať aj maličkosť do neskutočných rozmerov. Príklad? Kauza prenájmu budovy pre daňovákov v Košiciach. Fico vtedy bombardoval médiá deň čo deň. V súčasnosti podivná kauza prenájmu, ktorý rok dopredu zaplatil Richter firme bratovi bratislavského poslanca SMERu, ostala absolútne nepovšimnutá pravicovými špičkami. Len jednu vetu od SaS som našiel v novinách, že sú znepokojení...

Tak si dávam otázku, pravicoví politici ešte stále silvestrujú alebo tá kauza je tak maličká, že nestojí za tlačovú konferenciu a vynaloženie námahy? Nuž keby je to opačne, tak Fico má do týždňa tri tlačové konferencie a v parlamente sa ide odvolávať príslušný minister. Aj to je tá skvelá mediálna politika, ktorú si SMER osvojil. Blogy a sociálne siete možno ovláda pravicový volič, ten ľavicový sa presadí jedine pod fiktívnym menom a s fiktívnou fotkou, ale otvorene si je potrebné povedať, že nosná časť voličov ani nebloguje, ani len nemá doma internet, oni vidia len to, čo je v televízii a v novinách. A tam je presne toto. Razantný Fico a SMER a nevýrazný a nudný Frešo, či Figeľ.

A obroda pravice v prezidentských voľbách? Nuž ak Ľudová platforma postavila Hrušovského, nad ktorým sa ľavicový volič zabáva a veľká časť pravicových voličov minimálne krúti očami, tak o obrode pravice nemôže byť ani reči. Pravicovým stranám chýba skutočný vodca alebo osobnosť, lebo Frešo, Figeľ, Hrušovský to nie sú, Sulík, či Lipšic sa nimi tiež nestanú a nové osoby z neba nespadnú, respektíve nemajú šancu pri starých kádroch. Aspoň nech porazia SMER vlastnými zbraňami, kvalitnou mediálnou politikou, nemusí ísť o demagógiu, ale chyby je potrebné neustále zdôrazňovať a najmä razantne vyvíjať tlak. Dokedy chcú ešte Frešo a spol. čakať na svoju obrodu?

Lebo keď Fico hovorí, že ho neteší štiepenie tradičných pravicových strán, opäť je to len klamstvo a za chrbtom sa spokojne usmieva, ako mu všetko vychádza...Takže pánom napravo už odporúčam prebrať sa skôr ako v roku 2016, lebo im už na červenom Slovensku neostane ani len ten bezvýznamný prezidentský palác..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?