Kandidatúrou Fica sa nič nekončí...naopak

Autor: Tomáš Bosák | 18.12.2013 o 18:41 | (upravené 18.12.2013 o 19:01) Karma článku: 20,75 | Prečítané:  1682x

Bolo že to naťahovania pravice, či Fico bude alebo nebude kandidovať. Taký Frešo si už poriadne obhrýzal nechty. Fico svojou kandidatúrou len potvrdil, že v SMERe nemali žiadnu inú alternatívu, resp. nechceli prehrať.

Služba Slovensku, snaha zachovať politickú stabilitu v krajine. Všetci tie sladké reči premiéra sú naozaj oficiálnym štartom jeho kampane. O žiadnu službu sa nejedná. Fico je pragmaticky zmýšľajúcim politikom a vie si spočítať dva plus dva. Vždy to bolo len o jeho rozhodnutí a ostatní jeho súputníci v strane čakali na jeho rozhodnutie ako "slepé kura na zrno". Byť prezidentom na Slovensku je naozaj "zlatým postom". Málo právomocí, málo povinností, v porovnaní s premiérom tejto krajiny žiadny stres. Len blázon by nesiahol po prezidentskom kresle, ak by mal k nemu podobne blízko ako Fico teraz.

Takže žiadna služba Slovensku, ako tvrdí pán premiér. Obetovať mohol jedine svoju kandidatúru a ostať na čele vlády. Takto "nevyfasuje" v roku 2016 žiadne vysvedčenie a zmyl tak zo svojich rúk akúkoľvek zodpovednosť za chod tejto krajiny.

V SMERe nie sú hlúpaci, ak sa im podarí zvíťaziť v prezidentských voľbách, budú mať všetko a hoci Fico "akože" vystúpi zo strany a pravdepodobne ostane jej čestným predsedom, de facto môže riadiť krajinu naďalej aj ako premiér, aj ako prezident a to pekne v tichosti a v úzadí. Keď sa niečo nepodarí, jednoducho si to odser..., teda "vypije" niekto iný.

Nič iné zrejme nikto nečakal a v SMERe sa posledné mesiace len skvele bavili, ako sa pravica trasie a rozleptáva. Je teraz na pravici, či dokáže poraziť Fica v priamom boji.

Ak sme ale vo veľkom nadávali doteraz na Fica a nedali mu dýchať, musíme si uvedomiť jednu veľmi dôležitú vec. Nikdy nie je tak zle, aby nebolo horšie....kto si vie predstaviť za premiéra človeka ako je Paška alebo len tak z recesie, Jahnátek? Bohužiaľ stále môže byť aj horšie a aj preto sa Ficovou kandidatúrou nič nekončí, naopak, všetko sa len začína.

A to majú v SMERe ešte v zálohe esá ako Martvoň, Kolesík, Madej a ďalší a ďalší...no čakajú nás rovnako ťažké roky s našou ľavicovou vládou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?