Harabinovo nedobytné teplé miestečko

Autor: Tomáš Bosák | 4.12.2013 o 18:52 | (upravené 4.12.2013 o 19:19) Karma článku: 21,83 | Prečítané:  1085x

Harabin často sľubuje, že na vysúdených peniazoch mu v súdnych sporoch primárne nezáleží. Prečo potom tak vehementne protestuje, že Generálna prokuratúra hľadá spôsob, ako mu nezaplatiť 150-tisícové odškodné? Možno si to predsa len s tou charitou rozmyslel.

V médiách sa opäť začínajú v posledných dňoch objavovať výzvy na odchod, resp. pokojné "odstránenie" Harabina z najvyšších postov v justícii. Či sú to výzvy opozičných politikov alebo niektorých sudcov. Všetky podobné snahy ale vidím viac ako skepticky, dokonca úplne čierne. Nepochybujem, že každému pravicovému politikovi by až srdce podskočilo, keby sa podarilo Harabina "odbetónovať" z jeho teplého miestečka. Lenže ľavicový politik v našej krajine má na to iný názor. Všetci tí mladí smerácki právnici-poslanci budú vyťahovať právnické poučky, ako nie je možné zasahovať do stavu justície a bla bla... Aj minister Borec sa dlhodobo nevyjadruje k Harabinovi, nakoľko mu to neprináleží. Samozrejme, politici by nemali do justície zasahovať. Ale nikdy, nielen vtedy, keď im to práve vyhovuje. 

Borec ani nemá šancu vystúpiť, ani len slovne, proti Harabinovi. Na to je malý pán, napriek tomu, že je minister spravodlivosti. Keď už ale v SMERe tak úzkostlivo dbajú na nezávislosť súdnictva, tak im len pripomeniem, že aj Generálna prokuratúra by mala byť nezávislá. A SMER dva roky zasahoval, spolu s tým postarším pánom v prezidentskom paláci, do chodu Generálnej prokuratúry spôsobom, že blokoval menovanie Čentéša a pripravoval si miestečko pre vlastného kandidáta. Vtedy to v SMERe nikomu nevadilo.

Vrátim sa ale k Harabinovi. Ešte pochopím, že prepis jeho rozhovoru so Sadikim, teda údajný rozhovor, akože môže byť hrou opozičných politikov. Ale prečo by mala Generálna prokuratúra vyhlasovať niečo, ak by to nemala podložené dôkazom. A napokon, veď na čele Generálnej prokuratúry už nesedí Trnka, ale človek dosadený SMERom.

Je poburujúce, ak súd priznal Harabinovi nehorázne odškodné 150-tisíc eur a ani len neskúma pravosť tvrdenia Generálnej prokuratúry. Súd zaujímalo len to, že Trnka porušil mlčanlivosť. Aj to je obraz našej justície. Povrchnosť a omylnosť.

O Sadikim a Harabinovi sa už popísalo dosť. Ale ja tvrdím, že bez vetra sa ani lístok na konári nepohne...Ale je to už dávna minulosť. Prítomnosť je taká, že Harabinovo teplé miestečko sa s podporou SMERu zdá nedobytné. Kým bude pri moci SMER, bude tu aj Harabin. A možno "prežije" napokon aj Fica a jeho vládu, veď je majstrom v súdnych sporoch a "vykrúcačkách". Ale na každého raz príde, len neviem, či to platí aj na Slovensku, kde arogantní páni si tu žijú ako "prasiatka v žite" a smejú sa nám priamo do tváre...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?