Slota sa nám môže rehotať za volantom...

Autor: Tomáš Bosák | 26.11.2013 o 18:58 | (upravené 26.11.2013 o 19:24) Karma článku: 20,48 | Prečítané:  851x

Už o 16 mesiacov. Toľko mesiacov dostal Slota zákaz šoférovať auto a okrem toho musí uhradiť pre neho nejaké drobné vreckové. Predpokladám, že za vzorné plnenie zákazu bude Slota šoférovať oveľa skôr ako o 16 mesiacov. Ďalšie trápne divadlo na súde.

Pána Slotu už videlo v "lepšej nálade" viacero ľudí na Slovensku. To nie je žiadne tajomstvo. Rovnako ani to, že vďaka bohatému vozovému parku už nejaký ten dopravný priestupok Slota "spáchal", aj nejakú tú rýchlosť určite prekročil. Na tom by ešte nebolo nič prevratné. Keď ale policajti chytia politika, v tomto prípade Slotu, pod vplyvom alkoholu, zadržia ho a napriek tomu ho súd len tak mierne "pokarhá", to už zaujímavé je. Žiadna podmienka, či nebodaj niekoľkoročný zákaz šoférovať. Stačí sa volať "Ján Slota", mať dobrého advokáta, súd v blízkosti Žiliny a z každého prúseru sa dá vyviaznuť so vztýčenou hlavou.

Svojím miernym rozsudkom si súd v Čadci "napľul" do vlastného taniera. Zobral na vedomie vyhýbavé Slotove argumenty, až by som povedal, výhovorky...Slota odmietol fúkať, lebo si myslel, že ho policajti natáčajú kvôli komerčným účelom. Áno policajti si pravidelne natáčajú domáce videá a potom ich predávajú médiám. Úbohá výhovorka. Rovnako Slota vraj odmietol krvné testy, lebo sa bál ohrozenia svojho zdravia. Nuž to môže vyhlásiť každý a krvné testy potom môžu rovno vyčiarknuť zo zákona. Policajti ho nepoučili o jeho právach...A mohol si to pán Slota aj pamätať?

Výhovorka za výhovorkou. Ale bonbónik celého súdneho pojednávania je, že advokátka žiadala oslobodenie Slotu ako „človeka, ktorý sa roky obetoval pre blaho Žiliny“. Takže milí vodiči na Slovensku, stačí, ak vstúpite do politiky alebo budete verejne známi a urobíte nejaký dobrý skutok pre svoju obec, či mesto. Potom to súdy na Slovensku určite zohladnia.

Rád by som veril, že po všetkých tých výhovorkách a vyhláseniach sudcov, že sa cítia zaujatí (prečo asi, že?), si pán Slota naozaj nesadne za volant auta v najbližších 16 mesiacoch...

Keď už na Slovensku nie sú súdy schopné odsúdiť politikov za ich kauzy, aspoň za alkohol za volantom by im mohli napariť poriadne tresty. Ale to by sme zrejme museli zvolať ľudové súdy....Ja osobne by som politikom neudeľoval žiadne peňažné tresty, to je pre nich len strata vreckového, ja by som im dal lopatu, metlu, reflexnú vestu a naparil niekoľko desiatok hodín verejnoprospešných prác. Aspoň by pán Slota dal dokopy trávnik, ktorý "prebrázdil" v návale bujarej nálady...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?