Pán Borec, prišlo mi naozaj zle z našej justície!

Autor: Tomáš Bosák | 5.11.2013 o 16:33 | (upravené 5.11.2013 o 16:52) Karma článku: 29,20 | Prečítané:  6275x

Minister Borec dostal "po papuli" hneď z dvoch strán. Najprv vyšlo najavo, že prepustili členov bankomatovej mafie a potom sa dozviem, že Sadiki bude mať predsa nakoniec možno nový proces a Borec má založené ruky a nič nerobí. 

Nemôžem tu verejne napísať čo si myslím o prepustení členov bankomatovej mafie, ale ak je dôvod ich prepustenia naozaj ten, ktorý sa uvádza v médiách, tak na mieste ministra spravodlivosti by som pána sudcu, ktorý to zavinil, prišiel osobne pobaliť ešte dnes večer.

Chyby robíme všetci, aj v práci, ale nedoručiť papier v rámci tej istej budovy z Okresného súdu na Krajský súd, je už naozaj "prisilná káva". Teším sa, ako v médiách len sucho skonštatujú, že išlo o procesnú chybu. Nuž na Slovensku vždy ide len o hlúpe procesné chyby a preto polovica kriminálu lieta na slobode. Nedoručiť jeden papier v rámci jednej budovy, to už naozaj kandiduje na cenu "idiotina roka".

A k Sadikumu. Pán minister Borec nás všetkých uisťoval, že podá mimoriadne dovolanie na Najvyšší súd, aby sa nekonal nový proces so Sadikim. Bolo že to uisťovaní. Prešli týždne, mesiace a nič. Borec mlčí a Sadiki sa raduje. Ani len dôvod svojej nečinnosti Borec nevie alebo nechce vysvetliť. Iba bola potrestaná jedna pani úradníčka na ministerstve spravodlivosti. Tí, čo by mali byť naozaj zodpovední, len ticho a spokojne krochkajú ako prasiatka.

Možno mi to niekto rozumne vysvetlí, prečo sa stále na Slovensku objavujú procesné chyby. Najprv veľká sláva, koho sme chytili a eskortovali do väzenia a potom všetkých slávnostne prepustia. Nie som právnik, takže možno len tomu nerozumiem. Ale skôr si niekedy myslím, že svojmu "fachu" nerozumejú ani na ministerstve spravodlivosti a na súdoch. A to ešte má niekto drzosť baviť sa o platoch a imunite sudcov?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?