Predseda Matice slovenskej sa "vyfarbil"

Autor: Tomáš Bosák | 28.10.2013 o 17:23 | (upravené 28.10.2013 o 17:48) Karma článku: 19,14 | Prečítané:  1034x

„Odpadol mi kameň zo srdca, lebo som sa bál, či sa tento národ pod vplyvom peňazí nepokazí. Ale ukázalo sa, že sa nepokazil a tento ľud je múdry." Len či to možno povedať aj o predsedovi Matice slovenskej Mariánovi Tkáčovi, ktorý tieto slová vyslovil po jeho opätovnom zvolení.

Lebo predvolebný sľub pána Tkáča by sa dal zaradiť k absolútným predvolebným perlám ako dvojnásobné platy za Dzurindu, či istoty pánov zo SMERu. Marián Tkáč totiž v predvolebnom ošiali o post predsedu Matice slovenskej prisľúbil, že po opätovnom zvolení bude pracovať ako predseda bez platu. Alebo si pán predseda tak neveril alebo jeho rozum nezdieľa to, čo jeho jazyk. Každopádne Tkáča delegáti opäť zvolili za predsedu Matice slovenskej a na ťahu bol pán predseda.

Víťazstvo ale zrejme spôsobuje určitú formu precitnutia, lebo pán Tkáč vyhlásil, že aj on má rodinu, ktorú musí živiť. Po voľbách predsedu Matice slovenskej zrejme rodinný rozpočet u Tkáčovcov výtazne stúpol, nakoľko pred voľbami by sa bez platu predsedu Matice slovenskej zaobišli a po voľbách už rodina nutne potrebuje príjem. Nie, pán Tkáč len úplne bezcharakterne klamal a zavádzal.

Aby som ale bol objektívny, pán predseda sa vzdá svojho prvého platu a potom bude každý mesiac odvádzať do novovzniknutého Fondu Mariána Tkáča (aký príjemný narcizmus) desať percent zo svojej mzdy. Ale len pán Tkáč bude rozhodovať o tom, komu budú peniaze z fondu nesúceho jeho meno poskytnuté. Takže ak nebude žiadna "potreba", ako to nazýva pán Tkáč, kľudne sa môže stať, že peniaze ostanú vo fonde a možno bude mať potom opäť finančnú núdzu, či "potrebu" Tkáčova rodina a peniaze nakonie aj ta skončia u predsedu.

Tkáč klamal a zavádzal, svojho platu sa nevzdal a porušil tak svoj sľub. Na Slovensku nič výnimočné. Sľuby sa sľubujú preto, aby sa mohli hneď po voľbách zavrieť do škatule a spáliť. A po všetkých tých škandáloch Matice slovenskej okolo straty národného pokladu, Tkáčovo chovanie len potvrdzuje, že v Matici slovenskej je poriadny bordel. A hoci sa ľud pod vplyvom peňazí nepokazil , Matica slovenská je "pokazená" poriadne. Ryba vždy smrdí od hlavy...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?