"Hnusné divadlo" a "nemorálne prasa" v parlamente

Autor: Tomáš Bosák | 24.10.2013 o 18:07 | (upravené 24.10.2013 o 18:27) Karma článku: 20,87 | Prečítané:  3017x

Každá mimoriadna parlamentná schôdza je naozaj výkladnou skriňou našej politickej scény. A to bez ohľadu na príslušnosť poslancov k politickému táboru.

Keď prednedávnom čelil premiér Fico odvolávaniu v parlamente, ignoroval rokovanie a namiesto toho sa túlal. Vraj očakával plodnú diskusiu k problému SPP a nie urážky opozície. Aj teraz sa vyjadril, že odvolávanie Zvolenskej bude len "hnusné divadlo". A tak opäť len tak medzi rečou odporučil svojim poslušným poslancom, aby sa nenechali urážať a radšej opustili rokovaciu sálu.

Nuž premiér mal naozaj pravdu, v parlamente sa bude odohrávať "hnusné divadlo". Galko nazval Zvolenskú drzou opicou a poslanec za SMER Blaha zasa vraj nazval Galka nemorálnym prasaťom. Áno, to je ten slušný mladý poslanec, ktorý oslavoval Huga Cháveza ako nádej pre politickú ľavicu na celom svete. Takže ak teda premiér Fico hovorí o urážaní, potom by mal svojho poslanca vyťahať poriadne za uši. Lebo Blaha potom pošpinil kredit vládnej strany ako mimoriadne slušnej politickej strany, ktorá neuráža. Nie, Blaha sa pri častovaní Galka zachoval len tak ako prevažná väčšina našich poslancov. Snažia sa síce správať naoko slušne, ale keď si myslia, že ich nikto nesleduje, tak to v parlamente vyzerá ako v nejakej zapadnutej krčmičke.

Ale Blahovi môžeme byť vďačný ešte za jednu vec. Vyzliekol svojho premiéra donaha. Poslanci SMERu vedia urážať rovnako ako tí opoziční. Ani teraz sa nemuseli poslanci SMERu zapájať do vášnivých debát a mohli opustiť sálu hneď na začiatku. Teraz sa ale nejedná o Ficov krk, ale o krk Zvolenskej a tá nie je až tak podstatná. Je to predsa len figúrka. A koho figúrka, to vie najlepšie samotný Fico. Čiže pri odvolávaní Fica prednedávnom nešlo o žiadne urážky, či plodnú debatu. Fico len nemá rád, keď niekto spochybňuje jeho pozíciu.

A musím uznať, náš premiér má naozaj pravdu. V parlamente je to naozaj jedno "hnusné divadlo" A bohužiaľ za naše peniaze. A tých nemorálnych "zvierat" je tam naozaj dosť...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?