Gratulujem pán Tomáš, cenu si zaslúžite!!

Autor: Tomáš Bosák | 12.10.2013 o 15:53 | (upravené 12.10.2013 o 16:23) Karma článku: 19,85 | Prečítané:  1719x

Až do dnešného dňa som si myslel, že Trubač je "jednotka" medzi hovorcami. No ten je aspoň žoviálny. Hovorca Úradu vlády Erik Tomáš je úplný opak. Zachmúrený a s priveľkým egom.

To, že existuje nejaké ocenenie "hovorca roka" a aj anticena pre najhoršieho hovorcu, by malo byť meradlom kvality pre samotných hovorcov. Nakoľko v porote sú novinári, teda tí, ktorí s hovorcami prichádzajú najčastejšie do kontaktu. Samozrejme, každá porota môže byť nejakým spôsobom ovplyvnená a nie všetci jej členovia musia byť objektívni. V potore je ale dostatočné množstvo ľudí z viacerých médií, aby potora spĺňala akú takú objektivitu a zastrešovala široké spektrum názorov.

Ak sa teda väčšina porotcov zhodla na mene Erika Tomáša, tak nie je jednoducho o čom polemizovať. No ak novinári napokon len tak z vlastnej vôle odstúpili od udelenia anticeny Tomášovi pre najhoršieho hovorcu, aké tlaky musel Tomáš vyvíjať v zákulisí? Musí si byť naozaj mimoriadne istý svojou pozíciou, ak riskoval to, že jeho "orodovanie" a zastrašovanie porotcov bude medializované. No jeho pozícia musí byť silná, ak dokázal presvedčiť sponzorov, aby sa vykašľali na udelovanie cien v prípade, že Tomášovi cenu udelia.

Nuž pán Tomáš je naozaj jedinečným hovorcom. Zrejme poňal svoje postavenie hovorcu mimoriadne vážne a lieta niekde v oblakoch. Je smutné, že vyšiel z novinárskeho prostredia a teraz sa vyhráža a zastrašuje svojich kolegov. Ale na to by bol len samotný Tomáš prislabý, je to len jeden zo stoviek hovorcov, nezaujímavý a nevýrazný. V pozadí ho musí za špagátik držať niekto iný, kto má moc odvolať štátnych sponzorov z udelovania cien.

Vyjadrenie Tomáša hovorí za všetko:"Nemám schopnosť ovplyvniť ani rozhodnutie poroty, ani rozhodnutie Rady Asociácie hovorcov Slovenska. Môžem však privítať, že Asociácia hovorcov nedovolila politizáciu súťaže". Čo dodať? Tomáš ani len neprizná, že vymetal telefónne linky, aby neutrpelo jeho ego.

Tomáš svojím správaním len potvrdil, čo sa o ňom rozpráva. Že jeho štýl komunikácie je arogantný, povýšenecký a často úražlivý. Zrejme sa snaží niečo odpozorovať od svojho zamestnávateľa, premiéra Fica. No svojím konaním pred udelovaním cien len potvrdil Tomáš oprávnenosť svojej nominácie. Ako sa hovorí, trafená hus zagága. A Tomáš teda zagágal naozaj veľkolepo.

A ešte sa hovorí aj iné. Vrana k vrane sadá...Spojenie Tomáša a vládnej strany naozaj funguje vo veľkom štýle. Už aj hovorca vlády používa praktiky hodné Gottwalda, či Biľaka..

Gratulujem pán Tomáš, to ocenenie si zaslúžite. Som na Vás hrdý.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

EKONOMIKA

Namiesto obhliadok iná realita. Byty pomáhajú predávať okuliare

Vyskúšali sme novú technológiu.


Už ste čítali?