Keď prezidentov Trubač "trúbi" hlúposti

Autor: Tomáš Bosák | 9.10.2013 o 19:30 | (upravené 9.10.2013 o 19:50) Karma článku: 26,63 | Prečítané:  7178x

Keď sa prezident vyžíval v ponižovaní Čentéša predtým, ako bol vymenovaný za generálneho prokurátora Čižnár, chápalo sa to ako politická hra SMERu na ovládnutie prokuratúry.

Teraz, keď už Čentéš môže na generálneho prokurátora zabudnúť a bude len smutnou postavou v dejinách, mohol by byť už prezidentovi ukradnutý. Ale Gašparovič nehrá už len politickú hru, on prepadol mánii a je Čentéšom priam posadnutý. Dehonestácia Čentéšovej osoby pokračuje.

Ústavný súd mal konečne rozhodovať o námietke Čentéša na prezidentovu nečinnosť. Otázka je jasne položená. Pochybil prezident? Odpoveď sa zrejme tak ľahko nedozvieme, lebo Gašparovič opäť doplnil námietky voči zaujatosti sudcov. Rozhodnutie Ústavného súdu na úplne banálnu otázku je tak v nedohľadne a asi už niet na Ústavnom súde ani sudcu, voči ktorému by Gašparovič nevzniesol námietku.

Keď už je raz niečo groteska, tak v prezidentskom paláci si zrejme povedali, že nech je poriadna. Trubač zatrúbil do médií, že pojednávanie súdu sa odročilo kvôli chorobe jedného zo sudcov. V prezidentskom paláci nemajú ani len odvahu priznať, že Gašparovič opäť blokuje Ústavný súd. Samotný Ústavný súd ale dal Trubačovi obrazne povedané riadne po papuli, keď jasne vyhlásil, že pojednávanie sa odročilo kvôli Gašparovičovi a nie kvôli chorobe jedného zo sudcov. Trubač by si naozaj zaslúžil nejaké ocenenie...ale hovorca roka to nebude.

Nuž prezidentova zábavka bude nepochybne trvať až do jeho očakávaného odchodu z prezidentského paláca. Na jar 2014 si prezident zbalí svoj kufor a definitívne sa poberie do svojej vilky v Limbachu. Tam zašitý pred médiami sa môže už len usmievať nad tým ako Ústavný súd rozhodne. Aj tak všetci vieme, že Gašparovič pochybil niekoľkokrát a nie len ako prezident, či pochybný rečník. Minulosť nevymaže. A hoci sme mali za prezidentov naozaj "výnimočných" pánov, starý ujo ostane len jeden.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?