Smerácka babská jazda za naše peniaze

Autor: Tomáš Bosák | 24.9.2013 o 9:47 | (upravené 24.9.2013 o 10:02) Karma článku: 18,71 | Prečítané:  1546x

Stretnutie s podnikateľkami, rozprávanie sa o postavení žien v politike, prípadne stretnutie s predstaviteľmi mesta. To stačí, aby bol použitý na zahraničnú cestu vládny špeciál?

Zrejme to nestačí. Výnimkou sú ale štyri poslankyne za SMER na čele s podpredsedníčkou parlamentu Laššákovou. Tie mohli využiť vládny špeciál na svojej zahraničnej ceste do Petrohradu. K dnešnému dňu ešte nikto nevysvetlil, o akú pravonú cestu išlo. Dokonca pani Laššáková sa pred kamerami usmievala a verejne potvrdila, že ide o takú "babskú" jazdu. Možno to myslela len obrazne, ale zrejme nebola ďaleko od pravdy.

"Objednávka a povolenie letov vládneho špeciálu je v kompetencii predsedu vlády, prezidenta, predsedu parlamentu a predsedníčky ústavného súdu.“ To je vyjadrenie Tlačového odboru kancelárie Ministerstva vnútra na otázku, kto cestu povolil a prečo letel vládny špeciál. Chápem, že istý stupeň utajenia pri letoch vládneho špeciálu musí byť, ale zároveň by mal byť aj vysvetlený dôvod použitia vládneho špeciálu. Najmä, keď naše poslankyne sa vybrali do Petrohradu na víkend. Hlavne, že podľa Laššákovej bol celý program dohodnutý už dlhodobo. A keď som si chcel pozrieť ten "oficiálny program" na stránke národnej rady, nič som nenašiel. Iba, že pracovná cesta bola.

Kto mlčí, ten zrejme svedčí. Takže verím, že naše poslankyne si pozreli krásy Petrohradu, pripomenuli si, kde naši hokejisti získali v roku 2000 strieborné medaily, povymetali nejaké zľavy v obchodoch a pripili si na zdravie daňových poplatníkov na palube vládneho špeciálu. Už teraz som zvedavý, kam najbližšie poletí za nákupmi vládny špeciál...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?